Названі причини, чому виникає гіркота у роті

Гіркота у роті може бути результатом різних факторів, включаючи харчові звички, проблеми зі шлунком, печінкою або жовчним міхуром.

Експерти назвали основні причини, чому виникає гіркота у роті.

Зміни в смакових рецепторах. Гіркий присмак може бути наслідком змін у смакових рецепторах у ротовій порожнині. Причина цього стану: певні харчові продукти або напої, такі як гірка кава, гіркі цитрусові фрукти, чорний шоколад або гіркі ліки.

Проблеми зі шлунком. Гіркий присмак у роті може бути симптомом певних проблем зі шлунком, таких як гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (відригування кислоти зі шлунку до стравохідного каналу), гастрит (запалення слизової оболонки шлунку) або виразки.

Проблеми з печінкою або жовчним міхуром. Порушення функції печінки або жовчного міхура можуть призвести до накопичення жовчі в ротовій порожнині, що може призводити до гіркого смаку. Такі захворювання супроводжуються й іншими симптомами: нудотою, блюванням, підвищеною температурою, сильним болем у правому боці під ребрами.

Сухість у роті. Може призводити до зміни смаку і викликати гіркий присмак. Це може бути наслідком певних медичних станів, дії лікарських препаратів або недостатнього виділення слини.

Інфекції або запалення. Інфекції в ротовій порожнині, які супроводжуються запаленням, такі як пародонтит (запалення ясен) або стоматит (запалення слизової оболонки рота), можуть спричиняти гіркий смак.

Джерело: 24 канал


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook