сови і жайворонки

Названа причина, чому бути “совою” шкідливо для здоров’я

Люди, які мають різний режим дня, відрізняються не тільки своїм характером, але і здоров’ям.

Як показали дослідження вчених з Ратґерського університету, людина, яка прокидається разом зі співом птахів має більш здоровий спосіб життя і більш правильне харчування, ніж «сови» – люди, які ведуть нічний спосіб життя.

Результати дослідження опубліковані в журналі Experimental Physiology.

Зокрема, вчені виявили, що у тих, хто пізно лягає спати, знижується здатність використовувати жир для отримання енергії, а це означає, що жири можуть накопичуватися в організмі та підвищувати ризик розвитку діабету другого типу та серцево-судинних захворювань.

Спостереження за учасниками дослідження показало, що «жайворонки» витрачають більше жиру для отримання енергії як у стані спокою, так і під час фізичних вправ.

«Жайворонки» також були більш чутливі до інсуліну.

«Сови» ж виявилися навпаки більш стійкими до інсуліну, а це означає, що їм потрібно більше цього гормону для зниження рівня глюкози в крові.

«Ми також виявили, що жайворонки більш фізично активні та мають вищий рівень фізичної підготовки, ніж сови. Нам необхідні подальші дослідження, щоб вивчити зв’язок між хронотипом, фізичними вправами та метаболічною адаптацією», – сказав автор дослідження Стівен Малін.

Джерело: Pixelinform


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook