Аптека центральна Харків

Навіть ворожі ракети не змусять припинити працювати

23 грудня 2022 року Харківська «Аптека Центральна № 1» відновила свою роботу. Після влучання в заклад російської ракети і його руйнування минуло приблизно 9 місяців, і візитівка Аптечної мережі 9-1-1 знову почала щодня відчиняти свої двері для клієнтів.

«Аптека Центральна № 1» обслуговувала харків’ян із 1999 року, не припиняючи роботу навіть після початку повномасштабного вторгнення «доброзичливих сусідів». Люди з усього міста приходили за ліками саме в цей заклад. Тому навіть коли працівники закладу роз’їхалися, керівництво мережі звернулося до фармацевтів міста із проханням виходити на роботу. Неприпустимим було залишити жителів міста без можливості купувати найнеобхідніше. Тому 2 березня був звичайний робочий день. Навкруги лунали вибухи, але фармацевти обслуговували пацієнтів і приймали товар.

Цей день…

Ось як згадує цей день у своєму інтерв’ю завідувачка однієї з харківських «Аптек оптових цін» Яна Стрілець. Ця молода і відважна жінка приєдналася до допомоги своїм колегам в «Аптеці Центральній № 1» і опинилася у вирі подій. «Волонтери доставили нас в аптеку. Ми переодягнулися, познайомилися з людьми, які там вже приймали товар, і стали до роботи. Десь за годину почався справжній жах. Аптеку завалило, стеля впала, все засипало уламками, пилом, упаковками з ліками. Вікна та двері вибило. Я приймала товар за другою касою і в одну мить опинилася на підлозі. Другої каси, комп’ютера, ящика для грошей взагалі не було, прилавок з касою вибило і на мене почали падати ящики з ампулами.

пошкоджена аптека Харків

Коли отямилася, спробувала вилізти з-під прилавка та уламків ампул. Помітила, що з голови хлинула кров. Я закрила рану рукою і закричала. В той момент я благала Бога, щоб усі були живі! Я розшукала свого чоловіка і ми, перелізаючи через завали, побігли в дитячий зал. Там на нас чекала найстрашніша в моєму житті картина: на підлозі лежали наші колеги Людмила Потабрик та Ніна Жук! Їх завалило дверима та вибитою стіною зі стелею. Разом з іншими колегами ми підняли ті двері, щоб допомогти жінкам. Потім викликали “швидку”…»

На щастя, усі фармацевти, які працювали 2 березня в «Аптеці Центральній № 1», залишилася живі, але мали ушкодження. Тому ще певний час мусили лікуватися та відновлювати здоров’я.

Відновлення – відродження!

Аптеку довелося не просто «лікувати», а реанімувати, бо геть усе було зруйновано. Тому в закладі зробили капітальний ремонт, встановили нові меблі і необхідну техніку. І аптека запрацювала знову, ставши не просто місцем, де можна придбати ліки, а справжнім музеєм. Музеєм незламності українців і музеєм незламності Аптечної мережі 9-1-1. Сьогодні там на стінах розташовані фотографії, які відображають усе те, що довелося пережити фармацевтам того страшного дня 2 березня. Багато хто з відвідувачів з особливою увагою роздивляються ці фото. Інколи можна помітити як людина ховає сльози. Люди нерідко дякують працівникам аптеки за те, що попри ризик – вони знову працюють.

відновлення центральної аптеки Харків

Так воно і є. Із 23 грудня, попри те, що місто і сьогодні потерпає від обстрілів, аптека щодня відчиняє свої двері. Разом із завідувачкою Надією Ковальовою працює ще шість фармацевтів. І роблять вони це тому, що розуміють, наскільки харків’янам потрібні ліки! Бо когось вони точно врятують від смерті.

аптека після ремонту

Цікава інформація

«Аптека Центральна № 1» розташовується в Палаці праці на Майдані Конституції. Це особлива будівля в архітектурному ансамблі Харкова. Вперше Палац відчинив свої двері у 1916 році і став справжньою окрасою міста. Його архітектор – Іполіт Претро. Найцікавіше в сучасному контексті те, що Палац пережив період Радянського Союзу і Другу світову війну. І це дає надію на те, що хоч російські ракети і пошматували будівлю, завдавши шкоди, вони не зможуть скорити цю історичну пам’ятку.

Палац праці Харків

Фото: Юлія Клименюк


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook