Гуркіт автомобілів і літаків може завдати шкоди здоров’ю вух. Якщо людина живе поблизу жвавої дороги, це може підвищити рівень стресу та вплинути на її сон. Коли людина перебуває в стані стресу і не висипається, у неї підвищується ризик виникнення шуму у вухах.
До такого висновку прийшли вчені з Університету Південної Данії.
Результати дослідження опубліковані в журналі Environmental Health Perspectives.
Шум у вухах – це неприємний стан, який створює людині безліч проблем (психічних, емоційних та соціальних). Через це хворі можуть відчувати депресію, безсоння, страх без причини, дратівливість, неуважність. У людини може знижуватися слух, непомітно для нього самого, іноді приводячи до глухоти.
У новому дослідженні взяли участь 3,5 мільйона людей. Вчені виявили, що шум негативно впливає на здоров’я людини.
Науковці стурбовані тим, що шум від машин підвищує ризик виникнення шуму у вухах, серцево-судинних захворювань і деменції.
Особливо гуркіт автомобілів може негативно впливати на здоров’я вночі.
«Шум від транспорту вночі впливає на наш сон, який так важливий для відновлення як фізичного, так і психічного здоров’я. Тому варто подумати, чи можна щось зробити для покращення сну, якщо ви живете поруч із жвавою дорогою», – каже автор дослідження Мануелла Лех Кантуарія.
Щоб зменшити вплив шуму на організм людини, вчені радять спати в кімнаті, вікна якої не виходять на дорогу, а також встановити звукоізоляційні вікна.
Джерело: ScienceDaily