Осінь – надзвичайно мальовничий сезон, стільки яскравих барв нам не дарує жодна інша пора року. Але, на жаль, осінь – дуже небезпечний сезон, щедрий не лише на кольори, але й на респіраторні захворювання. Першим симптомом застуди зазвичай є нежить і це особливо неприємно. Постійні виділення з носа та набряк слизової оболонки порушують носове дихання, заважають розмовляти, їсти, позбавляють нормального сну. Здається, звичайний «несерйозний» прояв застуди, але наскільки сильно він впливає на якість життя! Найбільше страждають від нежитю діти – коли ніс не дихає, маля нервує, плаче, відмовляється від їжі та ігор, не спить. Що робитимуть батьки? Звісно, шукатимуть допомоги в аптеці.
Коли звичні краплі стають небезпечними
Засобів, що усувають ринорею та закладеність носа на аптечних поличках безліч. Здебільшого це місцеві судинозвужувальні препарати – назальні деконгестанти. Ми звикли застосовувати їх без застережень, але популярні ліки, що здаються нам безпечними, насправді такими не є. Згадайте, як ми використовуємо краплі в ніс – хіба зважаємо на дозування та режим прийому, зазначені в інструкції? Найменший дискомфорт під час дихання носом стає приводом для чергового закапування, тож зловживання топічними деконгестантами швидше є нормою, ніж винятком. Неконтрольоване застосування місцевих судинозвужувальних засобів призводить до розвитку «синдрому рикошету» – коли дія препарату закінчується, судини інтенсивно розширюються і дихати носом стає ще важче. Отже, використовувати ліки доводиться частіше. У такої «терапії» є наслідки – погіршується мікроциркуляція, руйнується миготливий епітелій слизової оболонки носа – вона втрачає здатність виконувати захисні функції. Тож бактерії та віруси без перешкод потрапляють до придаткових пазух носа і дихальних шляхів – замість одужання пацієнт отримує ускладнення. Хіба на це ми очікуємо, коли намагаємося приборкати нежить? А якщо йдеться про дитину?
«Мілі Носік». Сила – в єдності!
Позбутися нежитю та закладеності носа без негативного впливу на його слизову оболонку можливо. Для цього слід обирати засоби не з назальним, а з пероральним шляхом уведення лікарських речовин. Точніше – засіб, оскільки в Україні наявні лише одні оральні краплі проти нежитю і це – «Мілі Носік». Беззаперечною перевагою препарату є формула, у якій поєднано два активні інгредієнти – фенілефрин та хлорфеніраміну малеат.
Фенілефрин – ефективна судинозвужувальна речовина, визнана безпечною, зокрема і під час застосування в дітей, в Україні, країнах Європи та Сполучених Штатах. Механізм її дії полягає в стимуляції особливих рецепторів судин слизової оболонки носа, завдяки чому вони звужуються, набряк слизової минає, а прохідність носових ходів відновлюється.
Хлорфеніраміну малеат діє як протиалергійний компонент, зменшуючи ексудацію, відчуття подразнення в носі та чхання.
Завдяки взаємодії двох інгредієнтів «Мілі Носік» усуває набряк і ринорею, сприяє поліпшенню дренажу та вентиляції порожнини і пазух носа, нормалізації носового дихання. А оскільки пероральне застосування препарату унеможливлює місцеве ушкодження слизової оболонки носа, вона повноцінно виконує свої функції, зокрема і захисну, що пришвидшує одужання та запобігає розвитку ускладнень.
Швидко та зручно
Важливо, що ефекту від прийому «Мілі Носік» не доведеться чекати довго – вільно дихати носом пацієнт зможе вже за 20 хвилин.
До того ж сам процес лікування спричиняє лише приємні емоції. Пригадайте власні відчуття після використання крапель у ніс – свербіння, чхання, іноді сльозотеча… А лікування дитячого нежитю – справжній стрес як для батьків, так і для малечі! «Мілі Носік» дозволяє його уникнути – і дорослі, і маленькі із задоволенням приймають краплі зі смаком малини. Але дозування слід дотримуватися навіть якщо ліки смачні – «Мілі Носік» вживають внутрішньо, у ротову порожнину тричі на добу, діти 4–6 років – по 1,0 мл; 6–12 років – по 1,5 мл; а підлітки із 12 років та дорослі – по 1,5–2 мл. Для зручності до засобу додається градуйована піпетка, що забезпечує точність дозування.
Отже, для лікування нежиттю та закладеності носа обирайте «Мілі Носік», тому що:
- Краплі «Мілі Носік» не подразнюють та не ушкоджують слизову оболонку носа, оскільки застосовуються перорально.
- Відновлення носового дихання настає швидко – за 20 хвилин після прийому.
- Приємні на смак краплі «Мілі Носік» з фруктовим смаком добре сприймають діти.
- «Мілі Носік» не спричиняє звикання та синдрому рикошету.
- «Мілі Носік» містить антигістамінний компонент, тому засіб є ефективним як під час застудного, так і у разі алергічного риніту.
«Мілі Носік» – нежить вмить проходить, носику не шкодить!