Медичний канабіс буде включено до списку сильнодіючих речовин

Медичний канабіс дозволять ввозити з-за кордону, процес вирощування буде контролювати МВС, а лікувати ним планують навіть ПТРС. А сам медичний канабіс буде виключено з переліку наркотичних препаратів та включено до списку сильнодіючих речовин.

Про це 30 січня 2023 року повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Як зазначив народний депутат, за відповідний законопроект вже фактично «зібрані» голоси народних депутатів з різних фракцій.

«Сьогодні у нас 2,2 млн. онкохворих та хворих на епілепсію. За прогнозами ВООЗ та МОЗ, ще приблизно 5-7 мільйонів наших громадян потребуватимуть таких препаратів. Це і поранені військові, і люди, що були під окупацією та в яких буде посттравматичний синдром (ПТРС). Важливо, що найкращі у світі результати сьогодні в лікуванні ПТРС демонструють якраз препарати з медичним канабісом», – розповів Михайло Радуцький.

«Розмови про те, що коноплі – це погано і це наркоманія, є пережитками минулого. Медичний канабіс має у своєму складі діючу речовину тетрагідроканабінол, наявність якого ми дозволяємо не більше 0,3%. Це норма ЄС. Також важливо, що всі відповідні препарати будуть виписуватися тільки за електронним рецептом. Ще одна підстава для легалізації цих препаратів – це чорний ринок, на якому сьогодні за шалені гроші можна купити нелегально ввезені в Україну ліки з медичним канабісом», – наголосив Михайло Радуцький.

Законопроєкт до того ж має врегульовувати і питання імпорту медичного канабісу.

«Громадяни зможуть завозити його з-за кордону. Крім того, посилюється контроль за виробництвом саме сировини. Коноплі можна буде вирощувати тільки на закритому ґрунті, тобто у теплицях. Кожен кущ матиме маркування, а процес вирощування буде контролювати МВС, яке вже повністю підтримало документ», – зазначив народний депутат.

Зазначається, що законопроект про канабіс винесуть на голосування у лютому.

Джерело: Sud.ua


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook