Має ДНК трьох батьків: у Великій Британії народилась унікальна дитина

Народження дитини стало можливим завдяки процедурі мітохондріального донорства, що дозволяє запобігти успадкуванню дітьми невиліковних захворювань.

У Великій Британії вперше народилася дитина, яка поєднала ДНК трьох людей. Це стало можливим завдяки процедурі так званого мітохондріального донорства (MDT), спрямованої на запобігання успадкування дітьми невиліковних захворювань. Втім, ні статі дитини, ніяких інших деталей про неї не повідомляють. Лікарі переконують, що це справжній прорив у репродуктивній медицині в Європі.

Про це повідомляє видання The Guardian.

У рамках мітохондріальної терапії лікарі додають до генетичного матеріалу матері та батька тканини з яйцеклітин здорових жінок-донорів, щоб створити вільні від шкідливих мутацій ембріони. У результаті дитина успадковує близько 99,8% ДНК батьків та менше 0,2% генів донора.

Мітохондріальну замісну терапію було проведено лікарями з Центру Фертильності у Ньюкаслі. Мета роботи – допомогти жінкам з мітохондріями, що мутували, мати дітей без ризику передачі генетичних захворювань. Оскільки дитина успадковує мітохондрії від матері, їх пошкодження можуть призвести до серйозних порушень роботи мозку, серця та печінки та стати причиною ранньої смерті.

Велика Британія – не перша країна у світі, де діти з’являються за допомогою MDT. У 2016 році американський лікар повідомив про народження першої у світі дитини за допомогою даної процедури.

Джерело: Glavcom


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook