Найз

Люмбоішиалгія – коли болить спина і не тільки… 

Часто біль у спині не приходить один. Він розповсюджується на стегна, сідниці та нижні кінцівки. Такий симптомокомплекс вказує на запалення сідничного нерва. Лікування люмбоішиалгії насамперед полягає у знеболенні. Найбільш зручний спосіб це зробити – прийняти препарат, який завжди під рукою. 

Що таке люмбоішиалгія

Біль у нижній частині спини – доволі поширене явище. За статистикою, понад 70 % людей віком 35+ стикаються з таким симптомом. Сьогодні це одна із найпоширеніших причин, через які люди вимушені брати паузу в роботі та йти на лікарняний [1].

Такий біль називають по-різному – залежно від його локалізації та характеру. Наприклад, якщо біль зосереджений тільки в попереку, то говорять про люмбалгію. Якщо це дуже сильний біль з прострілами у поперековій зоні, то це зветься «люмбаго». А от коли больові відчуття з поперекової частини розповсюджуються на кінцівки, говорять про люмбоішиалгію.

Чому це зі мною сталося

Почнемо одразу з хорошої новини. У більшості випадків за симптомів люмбоішиалгії в пацієнта не знаходять жодних серйозних захворювань. Переломи, тяжкі запальні процеси чи пухлини діагностують лише 5-10 % людей із болем у попереку та кінцівках.

У більшості ж випадків причиною люмбоішиалгії в людей молодше 50 років є подразнення нервових волокон. Як правило, це стається через зміщення міжхребцевих дисків. У літніх людей цей симптомокомплекс може виникати через вікові дегенеративні зміни в хребті.

Вірогідність виникнення люмбоішиалгії збільшується в осіб певних професій та занять. Наприклад, це вантажники, спортсмени (важкоатлети, гімнасти тощо), водії, офісні працівники та представники інших професій, діяльність яких пов’язана із надмірним навантаженням на хребет.

Симптоми, що вказують на люмбоішиалгію

Часто больові відчуття виникають за таких умов:

  • різкий рух;
  • нахил;
  • підйом вантажів;
  • падіння;
  • кашель або чхання;
  • тривале перебування в одній позі.

Залежно від джерела болю виокремлюють дві форми люмбоішиалгії – невропатична та рефлекторна. У першому випадку біль виникає внаслідок безпосереднього подразнення нервових корінців (наприклад, у людей із грижею міжхребцевих дисків). У такому разі біль має раптовий характер. Людину непокоять інтенсивні, інколи стріляючі больові відчуття.

Розповсюдження болю на кінцівку відбувається через те, що до складу нервового корінця також входить сідничний нерв, яким проходить подразнення.

Стосовно рефлекторної люмбоішиалгії, то вона виникає внаслідок подразнення м’язів, суглобів чи зв’язок. У такому разі людина відчуває ниючий біль у стегновій та сідничній зоні.

Що з цим робити

Коли людина страждає від болю, то насамперед лікування направлено на знеболення. Для цього використовують немедикаментозні, медикаментозні та хірургічні методи. До останніх, наприклад, належать операції з видалення гриж міжхребцевих дисків (якщо причиною болі була саме грижа) та інші втручання, які усувають подразнювальний вплив на нервові волокна.

Найбільш доступний спосіб знеболення для пацієнта – медикаментозний. Сучасна фармакологія пропонує широкий арсенал ефективних знеболювальних препаратів. Один із таких – Найз® з активною речовиною німесулід.

Найз® – препарат виробництва Dr. Reddy’s Laboratories Ltd (Індія). Він має виражену протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію.

Найз німесулід

Швидкість – одна з «фішок» Найз®

Одна з найбільших переваг цього препарату – швидке всмоктування активної речовини в шлунково-кишковому тракті. Встановлено, що вже через 30 хвилин після прийому досягається 25-80 % від максимальної концентрації. Але в деяких дослідженнях показано, що Найз® діє ще швидше – вже через 15-20 хвилин після прийому [2].

Найз® діє вибірково

Німесулід (активна речовина Найз®) належить до нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП). Механізм дії таких ліків зводиться до пригнічення активності ферменту циклооксигенази (ЦОГ), без якої не утворюються простагландини. Останні є одними з основних медіаторів запалення та болю. Таким чином, заблокувавши ЦОГ, можна врятуватися від болю, що і робить Найз®.

Варто зазначити, що фермент ЦОГ існує в декількох варіантах. Наразі відомо про ЦОГ-1 та ЦОГ-2. Більшість НПЗП блокують одразу обидві форми ЦОГ. За таку невибірковість доводиться розплачуватися побічними ефектами, зокрема, з боку шлунково-кишкового тракту [3].

Німесулід є селективним протизапальним препаратом. Він пригнічує 88 % активності ЦОГ-2 та 45 % активності ЦОГ-1. Це суттєво знижує ризик розвитку ускладнень з боку шлунково-кишкового тракту, порівняно з неселективними НПЗП.

Ще одна перевага препарату Найз® – його можна приймати протягом 15 діб [4], тоді як інші знеболювальні препарати – не більш як 5 днів підряд.

Джерела:

  1. WHO Priority diseases and reasons for inclusion 2013 6.24 Low back pain https://www.who.int/medicines/areas/priority_medicines/Ch6_24LBP.pdf .
  2. 3D-еффект препарата Найз®: как особенности фармакокинетики помогают справляться с острой болью. Фармацевт Практик, 03, 2017.
  3. Day RO, Graham GG (2004). “The Vascular Effects of COX-2 selective inhibitors”. Australian Prescriber. 27 (6): 142–145.
  4. Інструкція до препарату Найз®.

Публікується на правах реклами. Відповідальність за зміст несе рекламодавець. Копіювання чи інше використання допускається з письмового дозволу редакції. Інформація для професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників. Повна інформація (характеристики, властивості ліків) та перелік можливих побічних ефектів містяться в інструкції з медичного застосування, яка розміщена на сайті Державного реєстру лікарських засобів України (www.drlz.com.ua).


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook