Ліки від COVID-19: вчені перевіряють антитіла із крові лами

Ліки від COVID-19: вчені перевіряють антитіла із крові лами

Науковці повідомили про успішні результати в лікуванні коронавірусної інфекції новими ліками.

Перші випробування імунотерапії, розробленої командою Інституту Розалінди Франклін в Оксфордширі за допомогою крові лами, показали «значний потенціал» в лікуванні коронавірусної інфекції.

Унікальний коктейль з крихітних антитіл, вироблених ламами, зможе стати новим методом боротьби з COVID-19.

Дослідження, проведене вченими з Інституту Розалінди Франклін, показало, що антитіла з крові лами можуть впливати на вірус SARS-CoV-2. Вчені сподіваються, що після того, як терапію випробують на людях, речовину можна буде застосовувати у вигляді простого назального спрею – для лікування і навіть запобігання інфекції.

Один з авторів дослідження, професор Джеймс Нейсміт, пояснив, що заражені COVID-19 гризуни, які проходили лікування новим назальним спреєм, повністю одужали протягом 6 днів.

Перш ніж перейти до випробувань на людях, потрібно отримати більше даних про ефективність та безпеку ліків. Водночас, їх метод, як вважать вчені, – дуже перспективний, а також простий у використанні.

«Нанотіла лами (невеликі прості версії антитіл, які лами виробляють у відповідь на інфекцію) мають ряд переваг перед антитілами людини», – сказав професор Рей Оуенс, керівник виробництва білків Інституту Розалінди Франклін та провідний автор дослідження. «Вони дешевші у виробництві і можуть доставлятися безпосередньо в дихальні шляхи через небулайзер або назальний спрей, тому їх можна самостійно вводити вдома. Це може мати переваги з точки зору простоти використання пацієнтами».

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook