Лікарі пояснили, чому на нігтях виникають білі плями

Коли колір нігтьових пластинок стає білим, лікарі називають це терміном “лейконіхія”. Як це проявляється: на нігтях рук та ніг виникають дрібні крапки, поздовжні лінії або смуги білого кольору. Або нігтьова пластина біліє цілком.

Найчастіше лейконіхія – невинне явище. Проте трапляються випадки, коли нігті вказують на проблеми зі здоров’ям. Про причини виникнення білих плям на нігтях повідомили лікарі з Оттавського університету.

Чому на нігтях виникають білі плями?

Нігті стають білими через два процеси: Кератинізація – коли в нігті утворилося дуже багато білка кератину, ділянка ущільнилася і стала білою. Так проявляється справжня лейконіхія, коли страждає безпосередньо ніготь. Хвороба, яка вплинула на їхнє здоров’я вторинно, – у цьому випадку страждає не ніготь, а нігтьове ложе – частина шкіри, що лежить під нігтем. При деяких хворобах порушується кровопостачання, і це стосується всього організму до кінчиків пальців рук і ніг.

Виділяють кілька причин лейконіхії.

Іноді їх важко відокремити одна від одної, але є деякі підказки, щоб зрозуміти, звідки взялися білі плями на нігтях.

Білі плями та крапки на нігтях – найчастіше ознака травми нігтя, а не дефіциту вітамінів чи мікроелементів в організмі.

Травми. Ніготь біліє повністю або наполовину, якщо прищемити палець дверима. Хоча можуть з’явитись і смуги.

Білі крапки та плями частіше з’являються у тих, хто гризе нігті чи носить тісне взуття.

Системні захворювання. Це може бути цироз печінки, хронічна хвороба нирок чи серцева недостатність. А ще інфекції: коронавірус чи туберкульоз. На нігтях при цьому з’являються поперечні лінії білого кольору. Вони виникають через нестачу кисню в організмі та порушення кровопостачання.

Брак мікроелементів в організмі. При нестачі заліза та цинку шкіра під нігтями світлішає майже наполовину нігтя. Цю ознаку називають нігтями Террі – вона властива багатьом системним хворобам.

Ліки та токсичні речовини. Препарати для хімієтерапії мають побічний ефект у вигляді появи смужок на нігтях.

Джерело: 24 канал


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook