апетит

Лікарі назвали причини, чому людина може не відчувати голод вранці

Сніданок – важливий прийом їжі. Але змусити себе поїсти вранці без відчуття голоду – не так вже й просто. Хоча в деяких випадках відсутність апетиту вранці може бути ознакою серйозної проблеми, та переважно хвилюватися не варто.

Лікарі назвали можливі причини, через які людина може не відчувати голод вранці.

Людина гарно перекусили пізно ввечері

Якщо ви пізно ввечері ситно поїли особливо, якщо ви їли їжу з високим вмістом жирів або білків, ймовірно, вранці ви їсти не захочете. Жири та білки можуть уповільнити спорожнення шлунка і зберегти почуття ситості довше – навіть на наступний ранок. Зокрема, білок та їжа з високим вмістом жирів також може значно змінювати рівень гормонів, що регулюють голод і апетит.

Вплив гормонів

Відомо, що рівень адреналіну зазвичай підвищується вранці. Вважається, що цей гормон пригнічує апетит, сповільнюючи швидкість спорожнення шлунка і збільшуючи розщеплення вуглеводів, що зберігаються в печінці і м’язах. Можливо, під дією якихось факторів рівень адреналіну збільшився, що призвело до втрати апетиту.

Людина відчуває тривогу

Тривога може підвищувати рівень певних гормонів стресу, що знижують апетит. Однак тривога і депресія по-різному впливають на людей. Дослідження показали, що ці стани інколи навпаки пов’язані з підвищеним апетитом у деяких людей.

Людина захворіла

Нездужання часто спричиняє зниження апетиту. Зокрема, відомо, що респіраторні інфекції, як-от застуда, грип і пневмонія, змушують людину не відчувати голод.

Також лікарі назвали інші чинники, які впливають на апетит. Апетит може бути відсутнім через прийом деяких препаратів, через проблеми з щитовидною залозою, через деякі хронічні захворювання.

Нагадуємо, вчені з’ясували, чи впливає час прийому їжі на тривалість життя.

Джерело: Українська правда

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook