Лікарі дали дієві поради для профілактики головного болю

Часто головні болі не сприймають як серйозні розлади, оскільки вони переважно мають епізодичний характер, не призводять до смерті й не заразні. У той ж час головні болі є одними з найбільш поширених розладів нервової системи.

Протягом останнього року, майже половина дорослих людей відчували головний біль, щонайменше, один раз.

Низькі показники звернення по медичну допомогу вказують на те, що багато людей, які страждають від головного болю, не знають про існування ефективного лікування. За оцінками, 50 % людей із головними болями займаються самолікуванням.

У ЦГЗ МОЗ України розповіли, що можна зробити, аби уникнути головного болю або його пом’якшити.

Уникайте тригерів головного болю. Ведіть щоденник, щоби визначити, що саме викликає у вас головний біль. Записуйте детальну інформацію щоразу як у вас болить голова, наприклад, коли біль почався, чим ви в той час займалися і як довго він тривав.

Висипайтеся й дотримуйтесь режиму сну. У середньому дорослій людині потрібно від семи до восьми годин сну на добу. Краще лягати спати і прокидатися в один і той же час щодня. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо у вас є порушення сну, наприклад, хропіння.

Не пропускайте прийоми їжі. Біль від голоду спричиняє низький рівень глюкози в крові й напруження м’язів. Їжте здорову їжу приблизно в один і той же час щодня. Схудніть, якщо ви маєте надмірну вагу.

Пийте щодня достатньо води. Навіть легке зневоднення може викликати проблеми. Обмежте вживання алкогольних напоїв і з вмістом кофеїну, оскільки вони можуть зневоднювати.

Займайтеся спортом. Регулярна помірна фізична активність може поліпшити ваш загальний стан, знизити стрес і позбавити від головного болю. Виберіть заняття, які вам подобаються, наприклад, ходьбу, плавання або їзду на велосипеді. Щоб уникнути травм, починайте поступово.

Зменшіть кількість кофеїну. Хоча деякі ліки від головного болю містять кофеїн, бо він може бути корисним для його зменшення, проте він також може біль посилити. Постарайтеся мінімізувати кількість кофеїну або виключити його зі свого раціону.

Відмовтеся від шкідливих звичок. Нікотин, запах сигаретного диму й пасивне куріння, алкоголь — усе це тригери мігрені і кластерного головного болю. Кожна година, день, місяць та рік без сигарет — крок до покращення здоров’я.

Джерело: ЦГЗ МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook