верблюжий грип

Лікар розповів, чи загрожує українцям верблюжий грип

Верблюжий грип – один із групи коронавірусів, з іншою абревіатурою MERS (Близькосхідний респіраторний синдром), який вперше був зареєстрований у 2012 році в Саудівській Аравії.

Зараз його епідемії немає, але лікарів хвилює те, що велика кількість людей, яка пов’язана з Чемпіонатом світу з футболу 2022 у Катарі, може призвести до поширення цього вірусу.

Чи небезпечний для українців верблюжий грип і які у нього симптоми розповів лікар-інфекціоніст Роман Пономаренко на своїй сторінці в Instagram.

За даними ВООЗ, приблизно 80% випадків зараження було зареєстровано внаслідок прямого контакту з верблюдами або тісного контакту у медичній установі з хворим.

Усього з 2012 року було зареєстровано 2600 випадків із високою летальністю, приблизно 935 смертей. А це близько 35% випадків, які були передані до ВООЗ. Якщо порівняти з ковідом, то там цифра летальності приблизно 2%.

Медик зазначає, що не можна стверджувати, що ці дані є достовірними, оскільки проводилося обстеження та діагностика винятково тяжких випадків.

Після 2012 року випадки MERS реєструвалися більше, ніж у 27 країнах світу, але глобально це не створювало світової небезпеки та надзвичайного стану.

У 2015 році спалах MERS був у Південній Кореї, там захворіло 186 людей, і з них 36 померло. Подальший моніторинг контактних осіб не показав масштабного розповсюдження вірусу.

Симптоми верблюжого грипу:

  • підвищення температури тіла;
  • кашель;
  • задишка;
  • іноді можлива діарея.

Ускладнення хвороби: розвиток пневмонії та гострого респіраторного дистрес-синдрому. Специфічного лікування та профілактики не існує.

Джерело: РБК-Україна


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook