Кожен п’ятий українець має ризик захворіти на психічні розлади

Війна в Україні залишить негативний слід на психічному здоров’ї українців. Кожен п’ятий громадянин має ризик захворіти на психічні розлади, такі як депресія та посттравматичний стрес.

Про це повідомив співголова Референтної групи із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки Фамі Ханна у штаб-квартирі Всесвітньої організації охорони здоров’я у Женеві.

«За нашою оцінкою, кожен п’ятий страждає від таких умов. Це означає, що сьогодні в Україні 8,5 млн людей потенційно перебувають під ризиком психічних розладів, таких як депресія, посттравматичний стрес», — зауважив Ханна.

Експерти наголошують, що найбільше психічно постраждало населення окупованих територій. Також на психологічне здоров’я людей впливають освіта та ЗМІ.

У Всесвітній організації охорони здоров’я зазначили, що через два тижні планують провести обговорення з представниками Польщі, Чехії, Угорщини та інших країн щодо надання психологічної підтримки вимушено переміщеним особам з України.

«Після початку війни ми спільно розробили дорожню карту співпраці з Україною. Через два тижні ВООЗ у Копенгагені розгляне з представниками Польщі, Чехії, Угорщини та інших країн питання співпраці щодо психічної допомоги українським переселенцям», — сказав Ханна.

Джерело: Новини Live


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook