Коли антибіотикотерапія небезпечна для кишечника: роз’яснення експертів

Порушення правил використання антибіотиків часто призводить до катастрофічних наслідків: відсутність бажаного результату від лікування та культивування не чутливих до препаратів збудників захворювань. Але негативних наслідків може бути більше.

Вчені з’ясували, що зловживання антибіотиками може призвести до запальних захворювань кишечника  – хвороби Крона та виразкового коліту. Але це стосується пацієнтів від 40 років і старше.

Результати дослідження опубліковані в журналі Gut.

За словами дослідників, у всьому світі близько 7 мільйонів людей страждають від запальних захворювань кишечника, і очікується, що це число зросте протягом наступного десятиліття.

У новому дослідженні взяли участь понад 6,1 мільйона людей. Загалом 5,5 мільйонам (91%) пацієнтам було призначено принаймні один курс антибіотиків у період з 2000 по 2018 рік. За цей період було діагностовано близько 36 017 нових випадків виразкового коліту та 16 881 новий випадок хвороби Крона.

Вчені виявили зв’язок між прийомом антибіотиків і ризиком розвитку запальних захворювань кишечника. Особливо ризик збільшувався у пацієнтів від 40 років і старше.

Зазначається, що найбільший ризик був пов’язаний з антибіотиками, які зазвичай використовуються для лікування кишкових інфекцій.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook