«Інтерв’ю» з «Лактовіт Форте», Або шість міфів про пробіотики

Ще декілька десятків років тому людина вважала, що бактерії – її найлютіший ворог. Наші мами та бабусі кип’ятили постільну білизну та рушники, ретельно прасували натільний одяг і за допомогою славнозвісної хлорки відмивали підлогу майже до стерильного стану. І все це заради того, щоб позбутися бактерій – джерела небезпечних захворювань. Та й ніде правди діти, міф про кровожерливих мікробів, яких слід нещадно знищувати, живий і сьогодні – варто лише прислухатися до реклами мийних засобів та згадати про антибіотики, які навіть лікарі іноді призначають «про всяк випадок…» Та чи дійсно всі мікроби шкідливі?

На щастя, більшість сучасних людей, навіть не маючи медичної або фармацевтичної освіти, знають про існування корисних бактерій. Принаймні кишкових. Знають, що вони вкрай чутливі до стресу, огріхів харчування, вживання деяких ліків, зокрема антибіотиків, шкідливих звичок. Знають, що «правильний» склад кишкової мікрофлори можна відновити, приймаючи спеціальні засоби – пробіотики. Тож на тлі цих знань народилися нові міфи і розвіяти їх доведеться нам, фармацевтам.

Міф перший

Всі пробіотики однакові.

Різні пробіотичні засоби можуть містити різні бактерії та різні їхні штами. Вважається що «корінними жителями» здорового кишківника є лакто- та біфідобактерії, які становлять приблизно 95 % кишкової мікрофлори людини. Саме вони здатні відновлювати нормальну мікробіоту та згубно впливати на патогенні й умовно патогенні бактерії. Тож важливо, щоб саме ці мікроорганізми містилися у складі пробіотика. Так, головним компонентом лікарського засобу «Лактовіт Форте» є спори молочнокислих бактерій Lactic Acid Bacillus coagulans

Міф другий

Чим більше різних бактерій у складі пробіотика, тим ефективніше він діє.

Це не так. Особливість дії пробіотиків – здатність пригнічувати розвиток потенційно шкідливої флори, витісняючи її з кишківника. Отже, коли до кишкового тракту потрапляє одразу декілька штамів різних бактерій, вони за своєю природою працюють один проти одного. Тому ефективний пробіотик має містити 1-3 штами мікроорганізмів. У складі «Лактовіт Форте» є лише один – Lactic Acid Bacillus coagulans.

Міф третій

Не важливо, у якій саме формі перебувають бактерії у складі пробіотика.

Навпаки, це вкрай важливо. Кисле середовище шлунка несприятливе для живих пробіотичних мікробів. Але «Лактовіт Форте» містить спори корисних бактерій Bacillus coagulans – особливу, стійку до шлункової кислоти форму. Під впливом низького рН шлункового соку спори активуються, потрапляють до дванадцятипалої кишки, де переходять у живу вегетативну форму і починають розмножуватись, активно утворюючи L(+) молочну кислоту. Завдяки їй кишківник стає непридатним для життя та розмноження патогенної флори і поступово баланс корисних бактерій відновлюється. Крім того, корисні бактерії Bacillus coagulans активують ферментативне розщеплення білків, жирів та складних вуглеводів та сприяють процесам відновлення слизової оболонки кишкового тракту.

Міф четвертий

У складі пробіотика не має бути жодних компонентів, окрім бактерій.

Звісно, головна складова кожного пробіотика – це безпосередньо бактерії. Проте під час дисбіозу ушкоджується слизова оболонка кишківника, тож погіршуються процеси всмоктування білків, ліпідів, вуглеводів та вітамінів. Фолієва кислота та ціанкобаламін, що входять до складу «Лактовіт Форте» сприяють репаративним процесам у слизовій оболонці та нормалізації обміну речовин.

Міф п’ятий

Пробіотики слід приймати лише за наявності кишкових розладів.

Мікробіота кишківника та мікробіоти інших органів пов’язані. Bacillus coagulans, що входять до складу «Лактовіт Форте», сприяють відновленню балансу мікрофлори шкіри, статевих органів, дихальних шляхів, допомагають підтримувати механізми природного імунітету, активізуючи його клітинну та гуморальну ланки1. Тому «Лактовіт Форте» ефективний під час кропив’янки, екземи, дитячого діатезу, атопічного дерматиту, його застосовують у гінекологічній практиці, підготовці вагітної до пологів тощо².

Міф шостий

Пробіотики – це лише «замісна терапія», припиниш їх вживати – дисбаланс бактерій повернеться.

Для «Лактовіт Форте» – це насправді міф. Як нам вже відомо, Bacillus coagulans виділяють молочну кислоту, створюючи сприятливе середовище для розмноження саме корисних бактерій. Патогени під дією кислоти гинуть, а оскільки «святе місце порожнім не буває», за деякий час кишківник повністю заселяють необхідні здоровій людині бактерії. І це вже власна мікрофлора, що продовжує активно розмножуватись і після відміни препарату!

Отже, більше жодних міфів – лише рекомендації щодо прийому:

«Лактовіт форте» застосовують для дорослих та дітей від 6 місяців двічі на добу за 40 хвилин до їди або безпосередньо перед нею, чітко дотримуючись вікових дозувань. Тривалість курсу лікування залежить від характеру та перебігу захворювання.

1 Рациональный подход в лечении и профилактике антибиотик-ассоциированных поражений кишечника // Новости медицины и фармации. – 2018. – № 1 (639). – С. 13.
2 Інструкція для медичного застосування Лактовіт форте капсули № 28, Лактовіт форте капсули № 14.

Відпровісти на 5 запитань та отримати подарунок!

Публікується на правах реклами. Відповідальність за зміст несе рекламодавець. Копіювання чи інше використання допускається з письмового дозволу редакції. Інформація для професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників. Повна інформація (характеристики, властивості ліків) та перелік можливих побічних ефектів містяться в інструкції з медичного застосування, яка розміщена на сайті Державного реєстру лікарських засобів України (www.drlz.kiev.ua).


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook