Інновації в ланцюгах постачання медичних товарів

Спалах Covid-19 спричинив хаос у ланцюгах постачання медичних товарів у всьому світі, зробивши величезне навантаження на транспортування вкрай необхідного медичного обладнання та сировини.
Однак форс-мажор для ланцюгів постачання медичних товарів також призвів до появи інновацій.

Протягом минулого року на сектор охорони здоров’я чинився тиск з різних сторін, в тому числі зростаючий попит на обладнання та засоби для боротьби з вірусом, порушення постачання сировини та деталей, а також необхідність захистити медичних працівників від можливого зараження. Зокрема, уряди та постачальники медичних товарів намагаються підтримувати достатні запаси засобів індивідуального захисту, приладів для дихання та ліків.

Тиск на сектор медичних товарів ще більше посилюється через характер його ланцюгів поставок. Ланцюги є міжнародними, багаторівневими та мають відповідати суворим нормам. Екстремальні потрясіння, такі як Covid-19, можуть суттєво вплинути на виробників медичних виробів. Дослідження McKinsey Global Institute виявили, що такі потрясіння, крім пандемії, можуть включати військові конфлікти, кліматичні катастрофи чи кібератаки, можуть призвести до втрати деякими фарм. та мед. компаніями приблизно 38% річного прибутку.

Хоча наявність резервів на складах є одним із способів зменшити ризик форс-мажорів, але, як правило, цього недостатньо для захисту від усіх потрясінь. Таким чином, учасники охорони здоров’я повинні звернутися до технологій, щоб оптимізувати свої ланцюги поставок, щоб краще справлятися з несподіваними перебоями.

Одним із способів досягти цього є цифрові технології, які автоматизують більшу кількість процесів. Закордоном це вже полегшує лікарням та іншим постачальникам медичних послуг ефективно відстежувати та аналізувати дані інвентаризації, забезпечувати швидші та більш зважені рішення у відповідь на нестачу товарів.

Постачальники медичних послуг можуть також використовувати технології прогнозування попиту, щоб зробити їхні ланцюги постачання більш ефективними та надійними. Ці рішення можуть допомогти краще управляти та швидше оговтуватись від порушень ланцюга поставок. Covid-19 продемонстрував нагальну необхідність для розробки планів на випадок непередбачених ситуацій та забезпечення безперебійності бізнесу.

Джерело: forbes.com


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook