Тренування вранці та вночі

Група вчених з’ясувала, чим ранкові тренування відрізняються від вечірніх

Щоб краще зрозуміти, чому час виконання вправ має різний вплив, міжнародна група вчених провела найповніше на сьогоднішній день дослідження вправ, що виконуються у різний час дня.

Результати були нещодавно опубліковані у журналі Cell Metabolism.

Дослідження вчених показало, як різні сигнальні молекули, що сприяють зміцненню здоров’я, виробляються організмом після фізичних вправ залежно від часу доби. Ці сигнали також впливають на сон, пам’ять, фізичну працездатність і метаболічний гомеостаз.

«Краще розуміння того, як фізичні вправи впливають на організм у різний час дня, може допомогти нам максимізувати користь від фізичних вправ для людей, схильних до ожиріння та діабету 2 типу», –  сказала професор Джулін Р. Зірат з Каролінського інституту.

Майже всі клітини в організмі регулюють свої біологічні процеси протягом 24-годинного періоду, який називається циркадним ритмом. Це означає, що чутливість різних тканин до впливу фізичного навантаження змінюється залежно від часу.

Виявилось, що циркадні ритми впливають на ефективність тренування.

Одним з ключових гормонів, що керують циркадними ритмами, є мелатонін. Вночі його найбільше в організмі, а, як відомо високий рівень мелатоніну негативно впливає на працездатність і може перешкодити повноцінному тренуванню. А ось тестостерон найбільше виробляється організмом вранці, тому тренування у цей час вважаються максимально ефективними.

Раніше ми писали, як харчуватися без шкоди для здоров’я під час нічних змін.

Джерело: TimesNow

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook