Закреп

Гастроентеролог розповіла, що можна зробити самостійно при закрепі через переїзд

Переїзд з місця на місце, стрес та зміна харчування можуть позначитися на роботі органів травлення. Гастроентеролог Євгенія Белінська розповіла, що може зробити людина самостійно при закрепі, якщо у неї нема можливості звернутися до лікаря.

Що можна зробити самостійно при закрепі?

Перш за все потрібно почати правильно харчуватися, наскільки це можливо сьогодні зробити. Гастроентеролог радить додати у свій раціон кисломолочні продукти, буряк, горіхи, помідори, рослинні олії, квасолю, гарбуз, яблука та шпинат. Всі ці продукти – доступні за ціною. Крім того, такий популярний напій як кава сприяє послабленню та випорожненню через жовчогінний ефект.

Аби позбутися закрепу, лікар також радить відновити питний режим. Потрібно намагатися пити чисту воду в достатній кількості.

Покращити роботу травлення також допоможуть рослинні волокна, які потрібно додати в свій раціон. Наприклад, корисним може бути псиліум – це лушпиння насіння подорожника. Звичайну клітковину можна купити в аптеці.

Позбутися закрепу можуть допомогти мікроклізми або гліцеринові свічки. Їх також можна придбати в аптеці.

Якщо жоден з методів не приніс полегшення, гастроентеролог радить звернутися до лікаря, який вже може порекомендувати препарати на основі лактулози, макроголу або інші ЛЗ.

Раніше ми писали, нові дослідження показують, що пробіотики можуть покращити когнітивні функції.

Джерело: Сьогодні


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook