Форма вашого серця може впливати на ризик розвитку серцевих захворювань

Нове дослідження показало, що форма серця може впливати на ризик розвитку деяких серцевих захворювань.

Вчені з Медичної школи Стенфордського університету в Каліфорнії дослідили форму серця більше, ніж у 5000 пацієнтів, і з’ясували, що люди з більш круглою формою серця мають більший ризик розвитку серцевих захворювань.

Результати дослідження опубліковані в журналі Med.

Дослідники використовували інструмент, який називається індексом округлості серця, щоб визначити форму серця пацієнтів. Індекс круглості серця обчислюється, порівнюючи довжину серця з його шириною. Чим більше цей індекс, тим більше кругла форма серця.

Дослідження показало, що люди з більш округлою формою серця мають більшу ймовірність мати високий кров’яний тиск, аритмію серця та ішемічну хворобу серця, порівняно з іншими людьми.

Ці результати заохочують вчених дослідити подальший можливий вплив форми серця на серцеві захворювання.

Згідно з висновками дослідження, більш округла форма серця пов’язана зі змінами у стінках артерій, які можуть призвести до збільшення тиску крові в артеріях. Це може збільшити ризик розвитку серцевих захворювань.

Відомо, що фактори ризику, такі як вік, стать, генетичні чинники та спосіб життя, також можуть впливати на ризик розвитку серцевих захворювань. Проте, це дослідження дало нові дані про можливий вплив форми серця на цей ризик.

Джерело: MedicineNet


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook