Певні порушення сну можуть викликати мігрень

Дослідження, проведене в Університет Іллінойсу, показало, що мігрень може виникати через порушення циркадного ритму, який визначає фізіологічні процеси у нашому тілі.

Циркадний ритм – це циклічні коливання біологічних процесів, що відбуваються в організмі, які в нормі прямо пов’язані зі зміною часу доби (дня і ночі). Але іноді наш біологічний годинник не співпадає з циклами обертання землі навколо своєї осі. В цьому випадку відбувається порушення циркадного ритму.

Результати дослідження опубліковані в журналі Neurology.

У дослідженні взяли участь 98 людей, які страждають від мігрені. Учасники зазначали, коли вони відчували біль або інші симптоми мігрені протягом трьох місяців. Після аналізу даних, дослідники виявили, що мігрені частіше виникали вранці або вночі, коли людина спала або знаходилася в стані спокою.

Однак, це дослідження не дозволяє зробити однозначний висновок про причинно-наслідкові зв’язки між мігренями та циркадним ритмом. Дослідження також не досліджувало вплив зовнішніх факторів.

Але ці результати відкривають нові можливості для лікування мігрені.

Також дослідження показало, що люди, яких турбувала мігрень вранці та вночі, більш схильні до депресії та тривоги, ніж ті, у кого мігрень виникала в інший час доби.

Джерело: Health


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook