Фармацевтична компанія Eli Lilly знизила ціну на інсулін на 70%

Компанія знизила ціни на інсулін на 70% і сподівається, що інші наслідуватимуть її приклад у майбутньому.

Компанія оголосила про низку кроків щодо стримування цін на життєво-важливі ліки.

«Lilly вживає цих дій, щоб спростити доступ до інсуліну Lilly і допомогти американцям, у яких можуть виникнути труднощі з навігацією за складною системою охорони здоров’я», — йдеться у заяві виробника ліків.

За даними Центрів США з контролю та профілактики захворювань, захворюваність на діабет серед дорослих подвоїлася за останні 20 років, уражаючи 37,3 мільйонів людей. Згідно з дослідженням, проведеним у 2020 році, ціни на інсулін різко зросли в США і коштують більш ніж у 8 разів дорожче, ніж у 32 порівняних країнах із високим рівнем доходу.

Вартість п’яти упаковок Хумалог наразі складає 530,40 доларів США, хоча готівкова ціна для користувача варіюється залежно від плану страхування.На ціни ліків у Сполучених Штатах впливають не лише витрати на виробництво та розповсюдження фармацевтичних препаратів, а й інші гравці на ринку, такі як страхові компанії та компанії з управління пільгами аптек.

Наразі і Sanofi, і Novo Nordisk опублікували заяви, що вказують на програми, які допоможуть зробити інсулін доступнішим, зокрема незастрахованим користувачам. Але жодна з компаній прямо не прокоментувала, чи відповідатимуть вони плану Lilly.

У заяві компанії генеральний директор Eli Lilly Девід Рікс закликав інших виробників приєднатися до кампанії зі зниження цін.

«Ми знаємо, що 7 із 10 американців не використовують інсулін Lilly. Ми закликаємо політиків, роботодавців та інших осіб приєднатися до нас, щоб зробити інсулін більш доступним», — сказав Рікс.

Джерело: Фокус


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook