Фармацевти у США: перспективи роботи невтішні

Робочих місць менше ніж кваліфікованих фармацевтів. Також впливає автоматизація і онлайн продажі.

При розгляді перспективи роботи фармацевтом, важливо подивитися, скільки робочих місць відноситься до кількості кандидатів на посади.

Якщо кількість вакансій більша ніж фармацевтів, які шукають роботу, то буде легше влаштуватися, а отже, зарплата фармацевтів повинна зростати. І навпаки, при великій кількості аптекарів – роботи менше, зарплати не збільшуються, а часто навіть зменшуються.

Перспективи роботи фармацевта в США

За даними Бюро статистики праці США (BLS), перспективи ринку вакансій фармацевтів не є втішними.

– У 2018 році було 314 300 вакансій для фармацевтів
– Бюро статистики праці прогнозує відсутність зростання протягом наступних 10 років
– Кількість фармацевтичних робочих місць скоротиться на 200 посад до 314 100 у 2028 році
– Приблизно 15 000 фармацевтів щорічно отримують дипломи, при цьому не передбачається нових робочих місць

Експерти галузі прогнозують, що вихід на пенсію фармацевтів становитиме декілька тисяч щороку.

Отже, як мінімум, близько 10 тисяч фармацевтів щороку закінчуючи вузи, будуть мати проблеми з пошуком роботи. Через вищезгадану інформацію про попит та пропозицію, можна очікувати, що в майбутньому в США будуть скорочуватися робочі години для фармацевтів, зменшуватиметься оплата праці та будуть менш привабливі умови праці.

Чи може зростати ринок праці для фармацевтів?

Бебі-бумери старіють. Проблема в тому, що автоматизація, Amazon та інші технології підвищують продуктивність праці одного фармацевта і тим самим зменшують необхідну кількість працівників. З можливого зростання ринку праці для фармацевтів, значна частка може бути на стороні лікарняних установ. Для лікарень стає все більш актуально мати під рукою клінічних фармацевтів, щоб вони могли моніторити та контролювати реакції пацієнтів на ліки, а також оцінювати результати прийому медикаментів.

Це погані новини для фармацевтів, які мають борг за студентською позикою. Тим не менш, більшість лікарень будуть роботодавцями, зі статусом погашення навчальних кредитів (PSLF), що може заощадити фармацевтам з вищою освітою багато грошей. Звичайно, при умові, що фармацевти зможуть знайти такого роботодавця.

Такі бренди, як Walmart, CVS, Walgreens, Target та Express Scripts все ще пропонують багато робочих місць у приватному секторі. Але ці компанії створили аптеки по схемі супермаркетів. І зараз вони починають скорочувати штатні посади фармацевтів.

Якщо скласти все це разом, прогнозований темп зростання означає, що вибір професії фармацевта не є найкращим рішенням.

«Справжній» ринок праці для фармацевтів

Фармацевти в Америці часто попадають в невигідне становище, оскільки великі аптечні мережі намагаються скоротити витрати, наймаючи працівників, що працюють за сумісництвом, замість того, щоб приймати на повну ставку. Чому так? А через те, що є велика пропозиція випускників з дипломом про вищу освіту “Doctor of Pharmacy” (PharmD).

Такі компанії, як Kroger, звільняли фармацевтів та зменшували робочий час з 40 до 32 годин на тиждень. CVS, Walgreens та Target наймають фармацевтів, що працюють на умовах неповного робочого дня. Багато фармацевтів працюють на дві аптеки, оскільки роботодавець не дає їм достатньої кількості годин.

Оскільки ринок праці фармацевтів стає все більш конкурентоспроможним, лікарні можуть стати єдиним виходом, де буде повна ставка, а також можливість погасити студентський кредит.

Кар’єрний ріст фармацевта

Ринок праці для фармацевтів у США знаходиться на перехресті.

Ми можемо бути впевнені в тому, що попит на фармацевтів є, і він повинен продовжувати зростати. Найбільше питання – як насправді буде виглядати ринок праці. Основним фактором буде кількість нових фармацевтів, які щороку закінчують навчання.

Зростання кількості фармацевтичних шкіл та випускників випередило зростання робочих місць в аптеках, і зараз пропозиція нових фармацевтів задовольняє попит на роботу. Але якщо зростання випускників фармацевтичних шкіл продовжуватиме випереджати фактичне зростання робочих місць, то зарплати фармацевтів почнуть зменшуватись, а знайти роботу на повну ставку буде непросто.

Джерело: studentloanplanner.com


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook