Фахівці розповіли, які обігрівачі найбільш шкідливі для здоров’я людини

Через напружену ситуацію в Україні цього року опалювальний сезон прогнозують складним. Які прилади є найпопулярнішими для обігріву помешкання і чи не шкодять вони здоров’ю, розповіли фахівці Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Тепловентилятори

Нагрівальним елементом таких обігрівачів є металева спіраль.

«Як правило, ця спіраль відкрита, що призводить до зменшення рівня кисню та вологості повітря в приміщенні. З часом на нагрівальному елементі накопичується пил, що може призвести до поширення неприємних запахів. Якщо у виробництві таких обігрівачів використовується пластик низької якості, то при нагріванні приладу в повітря може виділятися низка небезпечних речовин», — йдеться у повідомленні.

Електроконвектори

Принцип роботи електроконвектора схожий до тепловентилятора.

«Клас захисту у таких приладів кращий, однак за впливом на мікроклімат в приміщенні вони не набагато кращі за тепловентилятори. Ще одним важливим фактором впливу роботи таких приладів є шум від роботи вентилятора, за його наявності, що також здійснює додаткове навантаження на організм людини», — повідомляють у Центрі контролю та профілактики хвороб.

Масляний радіатор

Нагрівальний елемент у такому радіаторі гріє масло в ребристому герметичному металевому корпусі.

«Перевагою даного приладу є те, що він не спалює кисень та працює безшумно. На обігрівачі також накопичується пил, але його конструкція дозволяє легко його прибрати, за чим радимо вам постійно наглядати», — радять у Центрі.

Масляні радіатори при контакті можуть спричинити опіки, відтак сім’ям з малими дітьми варто бути особливо обережними.

Керамічні обігрівачі

Особливістю керамічних обігрівачів, на відміну від попередніх приладів, є те, що крім конвекції вони нагрівають приміщення також за допомогою інфрачервоного випромінювання.

«Через те, що такі прилади є пласкими та можуть монтуватися на стіні, площа поверхні, на якій може накопичуватися пил — менша, а температура нагрівання панелі — нижча. Все це зменшує можливий негативний вплив на мікроклімат приміщення та організм людини», — йдеться у повідомленні.

УФО-обігрівачі

Такі обігрівачі дозволяють швидко отримати тепло в певній зоні приміщення. Вони безшумні та швидко нагрівають зону, на яку спрямовані.

«Недоліки використання таких приладів пов’язані з інфрачервоними променями, які мають різну довжину хвилі. Найбільш небезпечними для організму людини є короткі хвилі, які здатні проникати в організм на глибину до 4 см. При безперервному впливі на відкриті ділянки тіла вони можуть спричинити пересушування шкіри, її зневоднення та опіків», — повідомляють у Центрі контролю та профілактики хвороб.

Джерело: Суспільне новини


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook