Фахівці пояснили, що може допомогти повернути спокійне життя

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), психічне здоров’я – це стан добробуту, при якому кожна людина може реалізувати свій власний потенціал та впоратися із життєвими стресами, продуктивно і плідно працювати, а також робити внесок у життя своєї спільноти.

Але під час війни більшість відчуває стрес, що негативно впливає на здоров’я. Фахівці ЦГЗ МОЗ України розповіли, що потрібно робити, що покращити своє психічне здоров’я.

Що може допомогти повернути своє спокійне життя?

  1. Фізична активність допомагає перемикнути увагу та змістити фокус з хвилювання на життя яке проходить повз нас, поки ми хвилюємось. Особливо важливо, коли ми починаємо це робити систематично, адже це ще й допомагає поновити контроль за своїм життям, а отже відчути свій власний вплив на психічний стан.
  2. Чітке планування свого розпорядку дня допоможе нам уникнути додаткової тривоги все встигнути та почувати себе комфортно.
  3. Важливу роль відіграє здорове, збалансоване харчування.
  4. Надважливо для подолання стресу є відмова від куріння та вживання алкоголю. Адже думка, що це дає змогу розслабитися, є хибною. На додаток, це навпаки погіршує психологічний стан, тому що наслідками сп’яніння є посилення тривоги і стресу. Так само і куріння, яке спричиняє ілюзійне враження подолання проблеми. Водночас тривожний стан навпаки підсилюється та відбувається накопичення емоцій.
  5. Здоровий сон (не менше 7 годин) – запорука здорового та продуктивного дня! Важливо відновлювати свої сили та піклуватися про режим.

Коли ми знаходимося в тяжкому емоційному стані, важливою є підтримка друзів та рідних. Якщо відчуваєте, що вам потрібна допомога, треба обов’язково про це говорити. Адже кожна людина хоча б раз за своє життя була в стані стресу, а отже всім знайомі ці почуття.

Фахівці ЦГЗ МОЗ України закликають не боятися просити про допомогу.

Джерело: ЦГЗ МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook