В 2022 році ЕСОЗ “відбила” низку фішингових та DDoS-атак

За минулий рік українська електронна система охорони здоров’я (ЕСОЗ) “відбила” низку цілеспрямованих фішингових та DDoS-атак.

Про це стало відомо під час засідання Національного кластера кібербезпеки на тему: «Кібербезпека у сфері охорони здоров’я», повідомляє Михайло Радуцький.

За інформацією від НКЦК (Національний координаційний центр кібербезпеки), ворожі атаки на медичну систему мають дві основні цілі – фізичне знищення об’єктів інфраструктури та заволодіння персональними даними пацієнтів.

Наразі МОЗ разом з іншими інституціями напрацьовано низку документів, що регламентують політику інформаційної безпеки сфери, триває робота зі створення галузевого кіберцентру у сфері охорони здоров’я (SOC) та впровадження системи управління інформаційною безпекою та подіями безпеки (SIEM), вживаються заходи для підвищення рівня кібербезпеки закладів охорони здоров’я.

За даними НСЗУ, у 2022 році ворог здійснив цілеспрямовані фішингові та DDoS-атаки на українську електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ), також проводяться постійні атаки на веб-додатки. Проте система є надійно захищеною, тож усі атаки були ліквідовані.

Захист даних та інформації в ЕСОЗ відповідає українському законодавству та міжнародним вимогам GDPR. Система має різні рівні доступу. До прикладу, доступ до даних пацієнта має винятково сімейний або лікуючий лікар за згодою самого пацієнта.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook