Дослідження показало зв’язок між стресом і хворобою Крона

Дослідження показало зв’язок між стресом і хворобою Крона

Дослідження, проведене Університетом Макмастера, виявило можливий зв’язок між стресом та загостренням хвороби Крона.

Свої спостереження вчені опублікували в журналі Nature Communications.

Група канадських вчених, вивчаючи модель захворювання на мишах, виявила, що стрес пригнічує роботу вродженої імунної системи, яка в звичайних умовах захищає кишечник від проникнення бактерій, що викликають хворобу Крона.

Ключом до вродженого імунітету є захисний бар’єр епітеліальних клітин в кишечнику, які отримують молекулярні сигнали від імунних клітин, аби стримувати проникнення шкідливих бактерій в організм. Якщо епітеліальна стінка клітини руйнується, то мікроби швидко проникають в кишечник і викликають загострення симптомів хвороби Крона.

Дослідники виявили, що, коли вони давали мишам препарати для зменшення вироблення гормонів стресу, імунна відповідь покращувалася, кількість шкідливих бактерій зменшувалася, а симптоми хвороби Крона зникали.

Вчені відзначають, що їхня робота все ще знаходиться на початковій стадії, але вони роблять припущення, що нові отримані дані можуть допомогти у майбутньому знайти нові способи лікування людей, які страждають від хвороби Крона.

Нагадуємо, психолог дала поради, як підняти настрій, коли на вулиці холодно.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook