Книга «Екстемпоральна рецептура»

Купити PDF (190 грн)

Автори Тихонов О. І., Ярних Т. Г., Гриценко І. С., Хохленкова Н. В., Буряк М. В., Толочко К. В.,
Рухмакова О. А., Таран С. Г., Єрьоміна З. Г., Бондарева Л. В., Скрипник-Тихонов Р. І.
Назва Екстемпоральна рецептура (технологія, аналіз, застосування): Методичні рекомендації
Мова видання Українська
Дата друкованого видання 2016
Кількість сторінок 352
ISBN 978-966-2768-03-9
Видавець Видавничий дім «Агентство Медичного Маркетингу»

Світовий досвід свідчить, що в більшості країн світу пріоритетним є збереження та розвиток індивідуально орієнтованого підходу до потреб пацієнта. І в нашій країні до багатьох суб’єктів господарювання приходить розуміння важливості розвитку концепції «персональних лікарських засобів». Саме екстемпоральне виготовлення ліків за таких умов набуває нового значення і на сьогодні позиціонується як розробка ліків для потреб кожного конкретного пацієнта.
Так, перевагою екстемпоральних лікарських засобів є індивідуалізація медичної допомоги для кожного хворого, можливість підбору найбільш раціонального співвідношення інгредієнтів, широкий вибір доз (від мінімальної до максимально переносимої) та врахування генетичних, вікових, статевих особливостей організму людини. Але крім фармакотерапевтичних особливостей, екстемпоральне виготовлення також має ще багато фармакоекономічних і фармацевтичних переваг. Таким чином, екстемпоральна рецептура є одним із реальних напрямків підвищення ефективності фармакотерапії різних захворювань.
Однак систематизована інформація про склад, технологію та оформлення до відпуску екстемпоральних прописів на жаль мало представлена в сучасній літературі, що не дозволяє в повній мірі використовувати переваги екстемпоральних ліків лікарем та фармацевтом для надання більш ретельної фармацевтичної опіки пацієнту.
В даному довіднику систематизовано інформацію про лікарські речовини, що застосовуються в технології екстемпоральних ліків та зібрано більше 400 офіцинальних прописів. Довідник складається з двох частин.
В першій частині для узагальнення даних про лікарські речовини у вигляді таблиці наведено найменування, фізико-хімічні, фармакологічні властивості, несумісності та обґрунтовано спосіб введення цих речовин до складу різних лікарських форм. Також представлено посилання на офіцинальні прописи лікарських препаратів.
В частині другій видання містяться екстемпоральні прописи, які наведені з оптимальним варантом технології (з паспортами письмового контролю), оформленням до відпуску та з зазначенням умов зберігання.
Запропоноване видання призначене для широкого кола працівників практичної фармації і медицини.
Автори із вдячністю приймуть будь-які зауваження і побажання, направленні на покращення довідника.

Зміст

Вступ 4
ЧАСТИНА 1. ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
ЛІКАРСЬКИХ РЕЧОВИН ТА ОСОБЛИВОСТІ
ЇХ ВВЕДЕННЯ В ЕКСТЕМПОРАЛЬНІ ЛІКИ
5
ЧАСТИНА 2. ЕКСТЕМПОРАЛЬНІ ПРОПИСИ 35
Прописи порошків 36
Прописи рідких лікарських форм 127
Істині розчини 127
Розчини високомолекулярних сполук. Колоїдні розчини 154
Суспензії 156
Емульсії 179
Настої та відвари 179
Прописи м’яких лікарських форм 187
Лініменти 187
Гомогенні мазі 192
Гетерогенні мазі 195
Супозиторії 235
Прописи асептичних лікарських форм 246
Ін’єкційні розчини 246
Офтальмологічні лікарські форми 286
Лікарські форми з антибіотиками 340
Предметний покажчик 354

Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook