гороскоп

Дванадцять методів виховання

Яким би важким не було сьогодення, життя триває. І в цьому житті чи не найголовніше місце посідають діти – наше щастя і майбутнє! Тож ми намагаємося виховати їх якнайкраще. Однак для цього в кожного є свої методи.

ОВЕН

овен

Овни дуже люблять своїх діток. І завжди готові ними пишатися. Заради цього амбітні Овни здатні залишитися без останньої сорочки, але в нащадків будуть найкращі вихователі, найрозумніші вчителі та поглиблене вивчення іноземних мов. Погодьтеся, що чадо, яке цитує Шекспіра в оригіналі, зазвичай спричиняє фурор. Уявіть собі: в Овна гості, які за традицією просять хазяйську малечу розповісти віршик. Дитина знизує плечима, стає на стільчик і починає: «To be or not to be that is the question…». У гостей очі лізуть на лоба, а господар аж світиться від щастя! Задля такого моменту дитині можна віддати все – серце, душу, вільний час і ту саму останню сорочку. Навіть тоді, коли нащадок не дуже хоче її брати. Не хоче – Овен змусить, адже він знає, якими мають вирости його діти. Усебічно розвиненими та освіченими, чи не так?

ТЕЛЕЦЬ

телец

Усе життя Телець працює, наче віл у плузі. Щоб улюблене чадо солодко їло та м’яко спало. І якщо одного плуга недостатньо, він може впрягтися в два або три. Заради дітей Телець завжди готовий до трудових звершень, адже діти – його квіти, тож ґрунт для них має бути зораним ідеально. Як тільки квіточка підросте, Телець починає підживлювати її слушними порадами. Що робити, як жити та ким бути. Підживлює самовіддано, з телячою ніжністю та бичачою впертістю. Якщо дитя ігнорує настанови, зазвичай спокійний Телець може перетворитися на свого дикого земного родича. Щоб уникнути його гострих рогів, малечі доведеться прийняти правила гри і безтурботно зростати на ґрунті батьківської любові. Допоки не настане час орати власну ниву.

БЛИЗНЮКИ

близнецы

Для Близнюків звістка про майбутні батьківські обов’язки – завжди несподіванка. І хоча цей знак добре знає звідки беруться діти, він тями не йме звідки беруться батьки… Яка дитина, а як же я? Ще не набігався, не нагулявся та й взагалі довкола стільки цікавого! Щоправда, залишаючись вічними дітьми, Близнюки легко знаходять порозуміння з власними нащадками, та от біда: у спілкуванні з малечею народжені під цим знаком не почуваються дорослими. Купить така мама дочці нову іграшку, а коли ту зламають, ридає над рештками забавки, наче втратила неабияку цінність. А дитинка не може зрозуміти, кого їй більш шкода – безногої ляльки чи заплаканої мами. Але такі взаємини мають і свої переваги – оскільки батьки та діти граються в одній пісочниці, їхні стосунки довірливі та позбавлені таємниць. Звісно, поки хтось не подорослішає. Здогадайтеся, хто…

РАК

рак

Уявіть собі картину: поважна літня пані щось наполегливо доводить вгодованому чоловікові середнього віку, а той прислухається до кожного її слова, розгублено киваючи головою. Ні, це не бос і підлеглий. Це син та любляча матуся, народжена під сузір’ям Рака. У серці справжнього Рака любові стільки, що вистачило б на десять дітей. А оскільки народити десятьох мало хто зважиться, всі почуття отримує один. Або двоє-троє, проте батьківської турботи забагато і для них. «Не біжи – впадеш, не лізь – уб’є, не одружуйся – обдурить» – за кожної нагоди Рак намагається захистити рідну кровинку від необачного кроку. Дитя зростає та починає маніпулювати найкращими батьківськими почуттями.

«Хочу цееее, а як не отримаю, то полізу – і вб’є!» – верещить чадо і зазвичай домагається свого. Тож якщо Рак не повернеться до здорового глузду та не відірве дитя, що подорослішало, від грудей, йому не позаздриш. Адже життя – не завжди мати рідна.

ЛЕВ

лев

Левам батьківство до вподоби. Насамперед тому, що цей знак – від народження керівник, а серед  своїх нащадків можна бути не просто босом, а цілим Верховним Головнокомандувачем! Тому Лев щодня із задоволенням віддає своїй «армії» суворі накази: «Підйом! До школи крокооом руш!» А також на танці, сольфеджіо, карате або гурток любителів чогось.

Левові діти завжди при справах – царським спадкоємцям не годиться марнувати час у соціальних мережах чи в розвагах з однолітками. Тож амбітний батько (або мати) щедро фінансує дитяче навчання. Різноманітні захоплення та намагання самостійно заробляти теж вітаються. Отже, у доросле життя левенята потрапляють доволі самостійними і швидко стають на ноги. Але в разі чого, батьківська підтримка їм гарантована в будь-якому віці. Леви своїх не кидають!

ДІВА

дева

Діви – надзвичайно вимогливі батьки. Максималісти, перфекціоністи, з голочки вдягнені, вони вимагають того самого і від дітей. А дітям, наче навмисно, до вподоби калюжі, пісок та інша брудна гидота. Ось і бігають Діви від пісочниці до пральної машини, дорогою розповідаючи малюкам страшні історії про мікробів. Дівові чада миють руки антибактеріальним милом, носять у кишені санітайзер і поважають універсальні засоби для прибирання. Ті, від однієї думки про які мерзенні мікроби здійснюють колективний акт самогубства. Малеча сумлінно вчить уроки, а потім, відзвітувавши перед батьками, чинно гуляє неподалік хати, намагаючись не забруднити одяг. Утім, коли діти стають дорослими та полишають батьківський дім, вони неодмінно потрапляють у яку-небудь життєву калюжу. Щоб нарешті випробувати все те, чого були позбавлені в дитинстві.

ТЕРЕЗИ

весы

Серед інших представників зодіаку батьки-Терези – найбільш розсудливі. Їх не дратує, коли дитина плаче або не слухається. Перш ніж читати малюкові мораль, її зміст та обсяг ретельно зважують і дитя отримує рівно стільки, скільки потрібно. Quantum satis, як кажуть фармацевти. Татусі та мами-Терези розуміють потреби дитини у витівках, але водночас мають хист до розкриття її прихованих здібностей. Тому у вихованні не вдаються ані до методу батога, ані до методу пряника – щоб порозумітися з дітьми, Терези з ними просто спілкуються. Утім, коли йдеться про обрання професії чи вступ до вишу, на слушну батьківську пораду розраховувати не варто. Допоки Терези зроблять вибір між Оксфордом і Кембриджем, їхнє чадо отримає диплом магістра. Якого-небудь київського чи львівського університету.

СКОРПІОН

скорпион

Скорпіон щедро наділений інтуїцією та розумом, однак, якщо вважатиме за потрібне, жалитиме навіть тих, кого любить. Для своїх нащадків він не шкодує ані сил, ані любові, ані отрути. «Твій спів лякає сусідського кота», «Столітня бабуся танцює ліпше», «Це ти малював чи наш собака?» – реакція матусі-Скорпіона на не зовсім вдалі спроби молодого дарування самовиразитися може бути доволі жорсткою. Але такі витівки дозволені лише їй. Якщо хтось сторонній спробує навіть подумати погане про скорпіонових дітей – антидот можна не шукати. Не допоможе.

Проте якщо матуся-Скорпіон (чи татусь) зможе приборкати свою пристрасну натуру, то під її керівництвом будь-який дитячий талант отримає належний розвиток. Адже Скорпіон – це невичерпне джерело енергії. Усім вистачить.

СТРІЛЕЦЬ

стрелец

Батьки-Стрільці, особливо початківці, не надто переймаються батьківськими обов’язками. А бабусі та дідусі навіщо? Однак через певний час гордий «кентавр» вирішує схаменутися – він вихоплює очманіле чадо з бабусиних обіймів і разом з ним починає стрибати по життю, періодично пригальмовуючи де доведеться. Саме тому діти Стрільців то малюють, то фехтують, то штудіюють історію давніх цивілізацій, до того ж цікавість до предмета, що вивчається, зникає так само раптово, як і з’являється. Утім, як дитина, так і батько-Стрілець вірять, що чергове хобі – це на все життя і всіляко підтримують одне одного. Тож сімейні узи неабияк міцнішають. Хіба цього замало?

КОЗЕРІГ

козерог

Козероги воліють виховувати дітей у старих добрих традиціях. Тобто старші керують, молодші підкоряються. І навіть якщо мати-Козеріг спробує імітувати лібералізм і дозволить чаду загратися десь у гостях, на систему це не перетвориться. Шанс відновити дисципліну Козеріг завжди знайде. Скажімо, підсуне дитинці купу брудного посуду як бонус. А коли стомлена дитина, виконавши наказ, зажадає схвалення, матуся (чи тато) й рогом не поведе! Нехай, мовляв, маля звикає до труднощів – у житті доведеться підкорювати чимало вершин. Водночас гори дитячих невдач для Козерога теж не проблема. Зі спроб та помилок малечі він уперто складає цілком прохідну стежку, якою нащадок зможе піднятися до своєї переможної вершини. Нехай хвалитимуть за це не надто, але й від падіння вбережуть. Козероги – вони такі.

ВОДОЛІЙ

водолей

Водолії – батьки-ліберали. Навіщо наказувати там, де можна надихати? У вихованні дітей Водолій надає перевагу дружньому спілкуванню, уникаючи тиску та лайки. Йому байдуже, що скажуть всюдисущі навколопід’їзні бабусі – якщо чадо бажає пофарбувати волосся і зробити пірсинг, то чим би дитя не тішилося! Водолієвим дітям майже нічого не забороняють, тому вони багато й не просять. Щоправда, коли потребують грошей, нерідко отримують відмову. Справа в тому, що гроші у Водоліїв не затримуються – течуть крізь пальці, як вода. І останні її краплі Водолій береже, наче спраглий мандрівник у пустелі. І без бою не віддасть навіть рідній дитині! Висновок: якщо не згадувати про фінансові питання, народжених під знаком Водолія можна вважати зразковими батьками, чи не так?

РИБИ

рыбы

У питаннях виховання дітей Риби, м’яко кажучи, плавають. Ну не можуть вони уявити, що з появою дитини в їхній водоймі має щось змінитися. Тож як тільки малюк підросте, йому дозволяють пірнути в бурхливі води життя – може якось випливе. Змалку риб’ячі діти мають ціле море свободи, і якщо шторму не буде і акула не з’їсть – можуть випливти в потрібний час і в потрібному місці. Унікальна можливість обирати власне майбутнє самостійно, уникаючи настирливої батьківської опіки, часто стає запорукою їхнього життєвого успіху. Але на ризик захлинутися в каламутній воді все ж варто зважати!


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook