До чого призводить зневоднення організму: пояснення фахівців

Організм людини складається з води. Вона необхідна кожній системі тіла.

Щоб підтримати водний баланс, людині треба пити 8 склянок води на день. Зневоднення може негативно вплинути на здоров’я.

За словами фахівців, через дефіцит води:

  • частіше виникатиме відчуття голоду;
  • частіше буде боліти голова;
  • з’явиться закреп;
  • сповільниться метаболізм;
  • збільшиться ризик теплового удару тощо.

Якщо протягом дня людина споживає їжу, але відчуває голод, це може бути наслідком того, що вона п’є недостатньо рідини.

Головний біль може виникати через різні фактор, але головним винуватцем є зневоднення. Щоб уникнути цієї проблеми в майбутньому, потрібно пити воду постійно протягом дня, а не чекати, поки з’являться симптоми зневоднення.

Крім того, рідина допомагає зволожувати суглоби та тканини тіла, а також сприяє проходженню вмісту через травний тракт. Коли людина п’є недостатньо рідини, це може уповільнити процес випорожнення, що призведе до закрепу.

За словами фахівців, теплові судоми, теплове виснаження та тепловий удар пов’язані зі зневодненням. Тепловий удар може характеризуватися гарячою сухою шкірою, високою температурою тіла та слабкістю. Якщо людина відчуває будь-який із цих симптомів, слід випити трохи води та негайно звернутися до лікаря.

Вживання достатньої кількості рідини має багато переваг, однією з яких може бути втрата ваги. Журнал клінічної ендокринології та метаболізму задокументував дослідження, яке виявило 30% підвищення метаболізму учасників після вживання приблизно 0,5 л води. Дослідники також відзначили, що збільшення споживання води на 1,5 л на день може спалити додатково 17 400 калорій протягом року.

Джерело: РБК-Україна


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook