Чому ми сумніваємося у прийнятті рішень

Чому ми сумніваємося у прийнятті рішень – вчені знайшли причину

Ми всі іноді сумніваємось у прийнятті рішень, навіть не дуже важливих. З’їсти корисне яблуко або насолодитися смаком улюбленого пончика? Ми всі відчували це почуття в той чи інший момент. Деякі рішення інтуїтивно здаються правильними, тоді як інші викликають у нас сумнів. Але звідки береться це почуття?

Вперше група дослідників з Федерального інституту технології та Цюрихського університету під керівництвом професора Рафаеля Поланії дослідила це питання. Автори використовували експериментальні дані для розробки комп’ютерної моделі, яка може передбачити, як людина вибиратиме між різними варіантами і чому згодом вона може змінити своє рішення.

«Ми виявили, що рішення, швидше за все, будуть правильними, якщо ми докладемо значних зусиль для порівняння різних варіантів», – розповідає Рафаель Поланія.

На думку вчених, здатність сумніватися у прийнятих рішеннях залежить від того, чи ретельно ми зважили всі «за» і «проти», і чи відволікалися ми в процесі прийняття рішення.

«Після того, як ми прийняли рішення, ми можемо сумніватися в ньому, якщо не приділили достатньо уваги порівнянню всіх варіантів», – додає Рафаель Поланія.

Раніше ми писали, що одержимість знаменитостями може знижувати розумові здібності.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook