Вітамін Д

Чим темніша шкіра, тим вище ризик дефіциту вітаміну D: нове дослідження

Взимку найбільше відчувається нестача «сонячного» вітаміну. Нове дослідження виявило, що людям із смуглявою шкірою потрібно дуже уважно стежити за рівнем цього вітаміну, аби уникнути захворювань.

Нестача вітаміну D послаблює імунітет, а також підвищує ризики розвитку аутоімунних захворювань.

Нещодавно вчені виявили, що контроль рівня вітаміну D  в організмі для людей із смуглявою шкірою має стати першочерговим завданням.

Головне джерело вітаміну D для людей – це його виробництво в шкірі під впливом ультрафіолетових променів сонця. Взимку отримати достатню «порцію» вітаміну D від сонця майже неможливо.

Дослідники зазначають, що пігментація шкіри залежить від вмісту пігменту еумеланіну. У людей із смуглявою шкірою  цей пігмент «ховається» у нижньому шарі епідермісу. А синтез вітаміну D переважно відбувається у верхніх шарах шкіри, тому світлошкірим людям набагато легше отримати цей вітамін природним шляхом, перебуваючи на сонці.

Тому людям із смуглявою шкірою особливо уважно потрібно стежити за рівнем вітаміну D в організмі та у разі його дефіциту – приймати добавки.

Дізнайтеся про всі відомі і маловідомі факти про вітамін D.

Джерело: 1news

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook