Чи впливає кето-дієта на ваш менструальний цикл – роз’яснення дієтологів

Однією з популярних дієт останніх років є кето-дієта, заснована на високому вмісті жирів, помірній присутності в раціоні білка і скороченні до мінімуму споживання вуглеводів. Подібний принцип харчування дозволяє досить ефективно позбавлятися від зайвої ваги. Однак у деяких людей таке харчування викликає ряд побічних ефектів.

Згідно з новим дослідженням, яке було опубліковане у журналі Frontiers in Endocrinology, кето-дієта може призвести до збоїв менструального циклу. Зокрема, тривалість менструації у деяких учасниць дослідження становила від 2 до 7 днів.

Крім того, кето-дієта може призвести до нерегулярного менструального циклу. За даними досліджень, які проводилися на спортсменках, може виникнути аменорея, тобто відсутність менструації на тривалий час.

Також дієтологи попереджають, що кето-дієта може знизити рівень естрогенів, що може призвести до посилення симптомів ПМС. Крім того, довготривала кето-дієта може призвести до зниження щільності кісток.

“Якщо хтось починає споживати занадто мало калорій, це може призвести до нерегулярних менструальних циклів”, – сказала дієтолог Крістен Кізер.

Джерело: EverydayHealth


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook