чисті вікна

Брудні вікна можуть негативно впливати на здоров’я – дослідження

Брудні вікна можуть утримувати потенційно шкідливі забруднювальні речовини, що утворюються під час приготування їжі, і можуть зберігатися протягом тривалого часу.

Про це свідчить нещодавнє дослідження, проведене вченими з Бірмінгемського університету.

Результати дослідження опубліковані на сайті університету.

Як чистота вікон впливає на наше здоров’я?

Жирні кислоти, які містяться у викидах від приготування їжі, є надзвичайно стабільними та важко розщеплюються в атмосфері, а відповідно осідають на всіх можливих поверхнях.

Це означає, що коли вони стикаються з твердою поверхнею, як-от вікно, створюють тонку плівку, яка повільно накопичується і може бути лише поступово розщеплена іншими хімічними речовинами в атмосфері.

Лікар Крістіан Пфранг каже, що самі по собі жирні кислоти в цих плівках не є особливо шкідливими. Але оскільки вони не розщеплюються, то можуть негативно впливати на здоров’я людини.

Вчені радять тримати всі поверхні на кухні в чистоті.

Після кожного приготування їжі потрібно мити відразу посуд, витирати стіл та інші прилади. Також під час приготування їжі потрібно включати витяжку, щоб усувати всі неприємні запахи та зайві жири.

Науковці радять регулярно мити плиту, духовку, витяжку та обов’язково вікна. Потрібно робити прибирання відповідно до ступеня забрудненості. Лише чистота та дотримання норм приготування їжі допоможуть залишатися завжди здоровими.

Джерело: РБК-Україна


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook