Кеторол Експрес

Біль – лікувати, не можна терпіти

З болем стикався кожен. Зубний, головний чи спинний біль однаково шкідливий і не вартий вашого терпіння. Сьогодні ця проблема успішно вирішується за допомогою знеболювальних препаратів. Компанія Dr. Reddy’s Laboratories Ltd. зуміла віднайти оптимальну «формулу» знеболення, яка діє вже на перших хвилинах після прийому препарату. Чому не можна терпіти біль, та як швидко з ним впоратися – тема нашого матеріалу.

Біль – стрес і хвороби

Будь-який лікар вам скаже, що терпіти біль не можна. Ми сприймаємо ці слова за правило і не замислюємося, чому болю не можна давати шансу. Справа в тому, що біль – це сильний стрес для організму. Це не тільки страждання, які відчуває людина, але й суттєва зміна гормонального фону.

Біль призводить до вироблення гормонів стресу, зокрема адреналіну, кортизолу та інших гормонів, які здебільшого продукуються наднирниками. Своєю чергою такі перебудови у гормонах негативно впливають на серце, судини та імунітет. Люди із хронічним больовим синдромом частіше страждають на гіпертонію, аритмію, ішемічну хворобу серця та інфекційні хвороби (через слабкий імунітет).

Безумовно, біль – це і серйозний фактор, який впливає на вашу психіку. Через больові відчуття погіршується сон і навіть може розвинутися депресія.

Під час больового синдрому завжди потрібно визначити першопричину симптому, адже важливо лікувати саме хворобу, а не її прояв. Утім, без симптоматичного лікування також не обійтися, оскільки людині потрібно якомога швидше позбутися нестерпного болю.

Міфи про знеболення

Багато хто відмовляє собі в лікуванні болю через певні стереотипні думки з цього приводу. Наводимо найпоширеніші міфи, якими часто керуються пацієнти, що відмовляються приймати ліки.

Міф 1. Якщо приймати знеболювальне, то виникає залежність

Більшість знеболювальних препаратів не викликають залежності. Звикнути можна лише до наркотичних препаратів, але за умови, якщо приймати їх за відсутності болю. А тому, якщо пити ліки відповідно до приписів лікаря, то залежності не буде.

Міф 2. Без болю немає лікування

Немало людей впевнені в тому, що ефективне лікування можливе лише через страждання. Це шкідливий стереотип, який не має під собою підґрунтя. Навпаки, біль тільки погіршує процес лікування, а тому його варто усунути якнайшвидше.

Міф 3. Знеболювальні препарати скорочують життя

Насправді, життя скорочує біль, і вище ми розказали чому. А ефективне та швидке знеболення покращує якість життя і дає змогу повноцінно функціонувати.

Як приборкати біль

Сьогодні для лікування болю найчастіше використовують нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). Механізм дії таких ліків пов’язаний із блокуванням ферменту циклооксигенази (ЦОГ), яка бере участь у продукуванні простагландинів – основних медіаторів запалення.

Як правило, таблетовані форми НПЗП починають діяти через 40-60 хвилин після прийому. Здавалося б, це відносно швидкий ефект. Проте у разі сильного болю такий час видається занадто довгим.

«Кеторол Експрес» – миттєве знеболення

З огляду на обставини настання терапевтичного ефекту знеболювальних ліків, компанія Dr. Reddy’s Laboratories Ltd. розробила препарат «Кеторол Експрес», який зменшує больові відчуття вже через 10 хвилин після прийому [1].

Кеторол Експрес

Діючою речовиною «Кеторол Експрес» є кеторолак – НПЗП, знеболювальна дія якого зіставна з опіоїдом морфіном. Але при цьому кеторолак не впливає на опіатні рецептори і не призводить до звикання [1].

Якщо при час прийому звичайного кеторолаку знеболювальний ефект настає через 50 хвилин, то у випадку з «Кеторол Експрес» – це лише 10 хвилин. Справа в тому, що «Кеторол Експрес» повністю розкладається у ротовій порожнині протягом 30 секунд [2]. А через 10 хвилин концентрація діючої речовини в крові сягає рівня, який достатній для надійного знеболення.

Варто зазначити, що надшвидке розкладання препарату «Кеторол Експрес» дає змогу обійтися пацієнту без води. «Кеторол Експрес» також не впливає на продукцію слини у ротовій порожнині і може бути використаний пацієнтами із порушеннями ковтання [1].

Допоміжною речовиною препарату є м’ятний ароматизатор, а тому він позбавлений гіркого присмаку [1].

Таким чином, «Кеторол Експрес» можна прийняти одразу в аптеці, якщо вас раптом почав непокоїти сильний біль.

“Кеторол Експрес” – сучасне вирішення проблеми гострого болю.

Джерела:
1. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Кеторол Експрес.
2. Патентна публікація WO 2018/ 197932 Al. PHARMACEUTICAL COMPOSITIONS OF KETOROLAC. Applicant: DR. REDDY’S LABORATORIES LTD. Доступ за посиланням: https://patentscope.wipo.int/search/en/detail.jsf?docId=WO2018197932.

Публікується на правах реклами. Відповідальність за зміст несе рекламодавець. Копіювання чи інше використання допускається з письмового дозволу редакції. Інформація для професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників. Повна інформація (характеристики, властивості ліків) та перелік можливих побічних ефектів містяться в інструкції з медичного застосування, яка розміщена на сайті Державного реєстру лікарських засобів України (www.drlz.kiev.ua).


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook