вакцина

Безпечність підтверджена: вакцина проти туберкульозу пройшла випробування

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щонайменше 20 мільйонів людей у ​​всьому світі хворіють на туберкульоз. Щороку реєструють 10 мільйонів нових випадків і приблизно 1,5 мільйона смертей через туберкульоз.

Нещодавно вчені підтвердили безпечність вакцини від туберкульозу.

Результати дослідження опубліковані в журналі The Lancet Infectious Diseases.

Наразі існує лише одна вакцина для запобігання важким перебігам: Bacillus Calmette Guérin (BCG). Однак вона не однаково ефективна проти всіх видів туберкульозу. Тому особливо немовлята та пацієнти з ослабленим імунітетом потребують більш ефективних вакцин проти туберкульозу.

Клінічні випробування в Південній Африці показали, що нова вакцина-кандидат VPM1002, розроблена Стефаном Х. Е. Кауфманом і його командою, однаково безпечна для новонароджених як з ВІЛ-інфекцією, так і без неї, і має менше побічних ефектів порівняно з БЦЖ-вакциною.

Вперше використана 100 років тому вакцина БЦЖ проти цієї хвороби містить ослаблені збудники туберкульозу великої рогатої худоби. «Ми знаємо, що БЦЖ може запобігти так званому туберкульозному менінгіту та міліарному туберкульозу у немовлят із ефективністю від 75-86%. Але це не стосується найпоширенішої форми захворювання, туберкульозу легень, у всіх вікових групах. Тут, БЦЖ недостатньо ефективний», – пояснює автор дослідження Стефан Кауфманн.

Вчені провели випробування вакцини від туберкульозі і підтвердили її безпечність. Виявилось, що вакцина VPM1002 безпечна для новонароджених дітей, для людей з ослабленим імунітетом. Вона має менше побічних ефектів, ніж вакцина БЦЖ, і викликає подібну імунну відповідь.

Раніше ми писали, нові антибіотики можуть допомогти в лікуванні мультирезистентного туберкульозу.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook