амброзія

Алергія на цвітіння: яких рослин потрібно уникати?

Існує понад 60 видів рослин, які викликають алергію у людей.

Експерти зі здоров’я назвали декілька рослин, які можуть викликати алергію і яких потрібно уникати. Про це вони розповіли виданню Health.

Амброзія – це рід однорічних та багаторічних трав родини айстрові (Asteraceae). Вона зазвичай цвіте в середині літа і може викликати сильний кашель та нудоту.

Кипарис – це світлолюбне, швидкоросле дерево, живе до 500–600 років. Поширеність алергії на кипарис коливається від 0,6 до 3%, залежно від ступеня впливу пилку.

Кропива – це рід багато- чи однорічних трав’янистих рослин родини кропивових (Urtіcaceae). Підвищена чутливість до пилку рослини може викликати свербіж в носі, очах, почервоніння очей і повік, напади чхання, сльозотечу.

Вільха – це рід дерев і чагарників родини березових (Betulaceae). До пилку вільхи чутлива п’ята частина хворих на поліноз українців. Пилок усіх видів вільхи має високу алергенність.

Шовковиця – це світлолюбна, досить морозостійка і посухостійка рослина, стійка до пилу і газів. Пилок шовковиці з навколишнього повітря осідає на слизових оболонках носа, очей і ротової порожнини, потрапляє в бронхи, контактує зі шкірою, викликаючи симптоми алергії.

Джерело: Health


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook