сіль

Замінники солі з пониженим вмістом натрію можуть знизити ризик розвитку інсульту та інфаркту

Відмова від деяких продуктів може знизити ризик розвитку інсульту та інфаркту. Китайські вчені виявили, що замінники солі з пониженим вмістом натрію і підвищеним – калію можуть вберегти людину від інсульту та інфаркту.

Результати дослідження опубліковані в журналі Heart.

Серцево-судинні захворювання є основною причиною смерті в усьому світі. Відомо, що продукти з високим вмістом натрію та низьким вмістом калію підвищують артеріальний тиск, що може негативно впливати на здоров’я людини. Натомість замінники солі, в яких частина хлориду натрію (NaCl) замінена на хлорид калію (KCl), допомагають знизити артеріальний тиск.

Китайські вчені провели ряд досліджень. В їх дослідженні взяли участь понад 30.000 людей. Виявилось, що замінники солі знижували артеріальний тиск у всіх учасників. Загальне зниження систолічного артеріального тиску становило 4,61 мм рт. ст., а загальне зниження діастолічного артеріального тиску становило 1,61 мм рт.

Результати дослідження наступні: замінники солі знижують

  • ризик передчасної смерті з будь-якої причини на 11%,
  • ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 13%,
  • ризик розвитку інфаркту чи інсульту на 11%.

Нагадуємо, вчені виявили зв’язок між високим кров’яним тиском та діабетом.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook