ЮНІСЕФ розбудовує мережу якісного та надійного зберігання вакцин в Україні

Завдяки ЮНІСЕФ Закарпаття отримало інноваційну холодильну камеру для зберігання вакцин, що допоможе більш ефективно запобігати інфекційним захворюванням.

Про це повідомляє ЮНІСЕФ.

Зазначається, що холодильна камера призначена для належного зберігання вакцин — із дотриманням усіх вимог холодового ланцюга. 26 таких камер для 20 регіонів України закупив ЮНІСЕФ з метою забезпечити якість зберігання вакцин.

У лютому по одній холодильній камері отримали Львівська та Хмельницька області. Наразі холодильну камеру отримало Закарпаття.

Любов Данич, лікар-епідеміолог ДУ «Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», розповідає: «Ми, лікарі-епідеміологи, працюємо саме для того, щоб були здоровими наші люди, а особливо наші діти — тим паче в цей важкий воєнний час. Наша місія — запобігти виникненню та поширенню інфекційних хвороб, небезпечних і особливо небезпечних. Медична спільнота дуже вдячна ЮНІСЕФ за цей подарунок — унікальну холодильну камеру, що призначена для безпечного й надійного зберігання вакцин, які використовуємо для рутинної імунізації та щеплень за епідеміологічними показами».

Холодильна кімната відповідає найвищим світовим стандартам якості та вимогам до дотримання холодового ланцюга: вона має спеціальне антимікробне покриття, що запобігає передачі та поширенню потенційно шкідливих бактерій, надійну технологію охолодження та дистанційний моніторинг температури. У ній вакцини можуть безпечно зберігатися за температури від +2 до +8 °С.

«Можливо, це не всім помітно у щоденній круговерті подій, але в Україні дуже багато людей докладають максимум зусиль, щоб забезпечити захист від небезпечних і смертельно небезпечних захворювань. Це спільноти спеціалістів, центри боротьби з інфекційними хворобами, фахівці в медичних закладах, сімейні лікарі тощо. І чудово, що ЮНІСЕФ разом із організацією COVAX подбали про облаштування такої важливої для цього процесу холодильної установки», — додає Любов Данич.

Джерело: ЮНІСЕФ


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook