Прості способи позбутися неприємного запаху з рота: поради стоматологів

Хоча хороша гігієна порожнини рота має важливе значення для свіжого дихання, є й інші прості способи, як забезпечити цей ефект.

Як можна позбутися галітозу або неприємного запаху з роту, розповіли стоматологи виданню MediciNenet.

Згідно з даними клініки в США Cleveland Clinic, приблизно 1 з 4 людей у ​​всьому світі іноді відчуває неприємний запах з рота.

«Неприємний запах з рота може бути спричинений різними чинниками, зокрема їжею, через ГЕРХ і через погану гігієну порожнини рота», — пояснила стоматолог клініки Клівленда Теніка Паттерсон.

Нещодавні дослідження показали, що велику роль у формуванні запаху з рота відіграє не тільки те, що людина їсть, але й те, як вона це робить. Наприклад, довге пережовування продуктів, що містять багато цукру, може сприяти розвитку карієсу, що знову ж таки може призвести до неприємного запаху з рота.

Щоб зменшити ризик розвитку галітозу, рекомендується ретельно доглядати за порожниною рота, включаючи щоденне чищення зубів та використання зубної нитки.

Як позбутися неприємного запаху з рота?

Стоматологи радять:

  • чистити зуби двічі на день та використовувати антибактеріальну рідину для полоскання рота;
  • регулярно прибирати наліт на язику;
  • запобігати сухості ротової порожнини;
  • вживати свіже або сушене листя петрушки;
  • обмежити вживання часнику та цибулі.

Якщо неприємний запах з рота продовжується, не зважаючи на зміни у раціоні та поліпшення гігієни порожнини рота, то необхідно звернутися до стоматолога або іншого лікаря.

Джерело: MedicineNet


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook