консультація лікаря

Як ВПО отримати вузькоспеціалізовану медичну допомогу ‒ роз’яснення від МОЗ

Переселенці можуть отримати консультацію лікаря вузької спеціалізації у будь-якому місті, незалежно від того, де уклали декларацію.

Про це повідомляє МОЗ на офіційному сайті.

Як це зробити?

Без направлення можна звернутися до гінеколога (зокрема дитячого), психіатра, нарколога, стоматолога, фтизіатра або лікаря, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями.

До всіх інших лікарів потрібне направлення. Його виписує сімейний лікар (або лікуючий лікар, який вважає за потрібне залучити фахівця іншої спеціалізації).

Якщо ви не можете відвідати свого лікаря, зверніться до нього телефоном або через месенджер. Лікар, який має доступ до електронної системи охорони здоров’я, випише направлення дистанційно.

Направлення також можна отримати у сімейного лікаря, який працює в найближчій поліклініці. Для цього не потрібно укладати нову декларацію. Треба записатися на прийом, надати свої дані та дані сімейного лікаря, з яким укладена декларація, розказати новому лікарю, що вас турбує.

У МОЗ нагадують, що під час воєнного стану на рівні з електронними направленнями діють й паперові. Якщо в лікарні тимчасово немає доступу до електронної системи охорони здоров’я, лікар випише паперове направлення.

Із направленням можна звернутися до лікаря в будь-якому регіоні та в будь-якому закладі охорони здоров’я, який уклав договір з НСЗУ на відповідний пакет послуг. Знайти потрібного спеціаліста в новому місці можна, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Перед візитом зателефонуйте в обрану лікарню і запишіться на прийом. Також до лікаря можна записатися онлайн через медичну інформаційну систему — якщо лікарня надає таку можливість.

До яких фахівців можна звернутися без направлення?

У МОЗ нагадали, що без направлення можна звернутися до таких фахівців:

  • гінеколога (зокрема, і дитячого);
  • психіатра;
  • нарколога;
  • стоматолога;
  • фтизіатра;
  • лікаря, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями.

Раніше у МОЗ дали поради, як відновити втрачені або загублені медичні документи.

Джерело: МОЗ України

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook