Найз

Як не стати жертвою гострого болю

Організм людини – майже досконала біологічна система, створюючи яку, природа передбачила майже все, окрім сучасного способу життя. Механізми позбавили нас необхідності працювати фізично, ми живемо в комфортних оселях, пересуваємося, використовуючи транспорт, заробляємо на життя та розважаємося за допомогою безлічі гаджетів. Сучасна людина не обмежує себе в їжі, адже немає необхідності полювати на неї, варто лише зазирнути до магазину поблизу дому. Здається, ми створили чудові умови, щоб насолоджуватися життям, проте саме вони є причиною численних хвороб, які вважають хворобами цивілізації. Так, від гіподинамії та зайвої ваги насамперед страждає опорно-руховий апарат.

Чимало наших сучасників знайомі із синдромом «комп’ютерної шиї», коли від тривалої роботи з гаджетами виникає біль у шийному відділі хребта, дискомфорт у верхній частині спини, шия витягується вперед, а плечі піднімаються, створюючи сутулу поставу. І це не дивно, адже під час нахилу голови на 15° навантаження на хребет становить близько 12 кг, а під час 60° – збільшується до 27 кг, що приблизно дорівнює вазі 8-річної дитини!

Дістається і спині – за нестачі руху глибоким м’язам, що підтримують хребет, бракує навантажень і поживних речовин, тому вони слабшають і коротшають. Щоб стабілізувати хребет, організм напружує інші, більш поверхневі, м’язи. Непристосовані до тривалих статичних навантажень, вони починають боліти.

До того ж величезним тягарем для нашого опорно-рухового апарату є зайва вага. За оцінками фахівців, кожні півкілограма маси тіла збільшують навантаження на скелет на 1 %. Насамперед страждають суглоби нижніх кінцівок, проте гормональні зміни, спричинені надлишком жирової тканини, шкідливі для всієї скелетно-м’язової системи. Щоб вона не стала жертвою сучасного стилю життя, варто цей стиль дещо скорегувати.

Подбайте про своє робоче місце. Висота стола та стільця мають відповідати зросту людини, ноги – стояти на підлозі під прямим кутом, ліктьові суглоби – вільно згинатися на столі. «Правильним» стільцем вважається анатомічний, він допомагає зберегти природний поперековий вигин хребта. Монітор має бути розташований прямо перед очима, щоб не доводилося нахилятися. Під час сидячої роботи слід щогодини робити короткі перерви на рух. Раціон має бути збалансованим, однак рафінованих, пересмажених, жирних продуктів і швидких вуглеводів краще уникати, споживаючи лише ту кількість їжі, що відповідає енергетичним витратам. Життєво необхідно займатися спортом та відпочивати активно.

Проте, якщо суглоби або спина болять, терпіти біль не варто. Адже наявність болю погіршує якість життя, впливає на працездатність та емоційний стан людини. Для усунення больового синдрому найчастіше використовують нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). Одним з найбільш ефективних НПЗП для боротьби з гострим болем є Найз® (Dr. Reddy’s Laboratories Ltd), протизапальний та знеболювальний ефект якого забезпечує активна речовина німесулід. Механізм його дії полягає в пригніченні активності ферменту циклооксигенази, переважно ЦОГ-2, тобто саме тієї ізоформи, що пов’язана із синтезом прозапальних простагландинів та лейкотрієнів [1]. Окрім традиційного впливу на циклооксигеназу, Найз® (німесулід) також гальмує вивільнення гістаміну та продукцію цитокінів, які беруть участь у синтезі білків гострої фази запалення [2; 3]. Поєднання цих механізмів лежить в основі терапевтичного ефекту засобу.

Найз таблетки

Проте для усунення гострого болю важливо, щоб аналгезія наставала якнайшвидше. Цьому сприяють фармакокінетичні властивості німесуліду – препарат швидко всмоктується з травного тракту, тож через 30 хвилин після прийому досягається 55–80 % його максимальної концентрації і в цей час пацієнт відчуває знеболення [4; 5]. Однак, на відміну від інших генериків німесуліду, Найз® купірує біль вже за 15 хвилин [1]! Унікально швидкий ефект пояснюється наявністю у складі таблеток Найз® натрію крохмаль гликоляту. Ця речовина здатна за короткий час сорбувати величезний обсяг рідини, що призводить до швидкого тривимірного (3D) розширення таблетки та її подальшого розпаду. Тож саме завдяки зазначеному 3D-ефекту прискорюється дезінтеграція таблетки, значно раніше розпочинається всмоктування діючої речовини та, відповідно, терапевтична дія [1]. Якщо осередком запалення та болю є суглоб, ефект теж буде швидким, оскільки німесулід добре проникає в синовіальну рідину [5].

У разі застосування коротким курсом (до 15 діб поспіль) Найз® у терапевтичній дозі (не більш ніж 200 мг на добу) демонструє хорошу переносимість та високий профіль безпеки на тлі потужного та швидкого знеболювального ефекту [6]. А щоб гострий біль не став хронічним, без корекції способу життя не обійтися!

1. Хомяк Н., Мамчур В., Хомяк Е. 3D-эффект препарата Найз®: как особенности фармакокинетики помогают справляться с острой болью // Фармацевт Практик. 2017(3); С. 32–35.
2. Dapino P, Ottonello L, Dallegri F. The anti-inflammatory drug nimesulide inhibits neutrophil adherence to and migration across monolayers of cytokine-activated endothelial cells. Respiration. 1994;61(6):336-41.
3. Brandt C, Pedersen BK (2010). “The role of exercise-induced myokines in muscle homeostasis and the defense against chronic diseases”. Journal of Biomedicine & Biotechnology. 2010: 520258.
4. Каратеев А. Е. Нимесулид: мифы и реальность // Справочник поликлинического врача. 2013; 7: 40–5.
5. Bianchi M., Broggini M. Anti-hyperalgesic effects of nimesulide: studies in rats and humans. Intern. J. Clin. Pract. Suppl. 2002; 128: 11–19.
6. European Medicines Agency Summary of Product Characteristics. Annex III to the Commision Decision on Article 31 referral for nimesulide-containing medicinal products. URL: http://www.ema.europa.eu/ema/index.jsp?curl=pages/medicines/human/referrals/Nimesulide/human_referral_000275.jsp (дата обращения — 30.09.2019).

Публікується на правах реклами. Відповідальність за зміст несе рекламодавець. Копіювання чи інше використання допускається з письмового дозволу редакції. Інформація для професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників. Повна інформація (характеристики, властивості ліків) та перелік можливих побічних ефектів містяться в інструкції з медичного застосування, яка розміщена на сайті Державного реєстру лікарських засобів України (www.drlz.kiev.ua).


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook