ВООЗ заявила, що спалах віспи більше не є глобальною надзвичайною ситуацією

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила у четвер, що глобальний спалах віспи більше не є міжнародною надзвичайною ситуацією після різкого зниження кількості випадків за останні місяці.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус повідомив у четвер, що його експертний комітет дійшов висновку, що нещодавнє різке зниження кількості випадків (приблизно на 90%) більше не викликає гострого занепокоєння.

Станом на сьогодні, у всьому світі зареєстровано понад 87 000 випадків зараження віспою і 140 смертей, свідчать дані ВООЗ.

Минулого року Гебреєсус оголосив спалах віспи, яка також відома як мавпяча віспа, «надзвичайною» ситуацією.

Майже усі випадки зараження були виявлені у чоловіків нетрадиційної сексуальної орієнтації, бісексуалів та тих, хто вступав у інтимні стосунки з іншими чоловіками.

Минулого року захворювання охопило понад 100 країн. Це був найбільший спалах віспи в історії.

Мавпяча віспа найчастіше викликає висип, лихоманку, головний біль, біль у м’язах і збільшення лімфатичних вузлів. Ураження шкіри може тривати до місяця. Хвороба поширюється через тісний фізичний контакт з інфікованою особою або через її одяг чи постільну білизну. Більшість людей не потребують лікування, щоб одужати.

Джерело: Укрінформ


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook