Українці можуть придбати в аптеці “Доступні ліки” для своїх родичів

Відтоді, як рецепт на “Доступні ліки” став електронним, для пацієнтів значно спростився доступ до необхідних ліків. Адже при вже встановленому діагнозі та підібраному лікуванню, рецепт можна отримувати дистанційно, не витрачаючи час на візит до лікаря.

В аптеку також не обов’язково вирушати самому. Номер е-рецепту легко переслати чи повідомити рідним. І вони отримають “Доступні ліки”. Це також працює і під час воєнного стану для всіх ліків, що входять у програму реімбурсації. І це допомагає літнім людям або тим, кому далеко чи важко діставатись до аптеки з ліками.

Про це повідомили у НСЗУ.

Як отримати “Доступні ліки” або інсулін для своїх родичів?

Перше, що потрібно – це мати інформацію про електронний рецепт на “Доступні ліки” або інсулін,  який виписав лікар. Потрібно взяти із собою до аптеки роздруковану інформаційну пам’ятку або просто записати 16-значний номер рецепту та 4-значний код підтвердження.

Потрібно з’ясувати у рідних, які саме ліки, якого виробника потрібні.

“Доступні ліки” та інсулін можна отримати як безоплатно, так і з доплатою (перелік лікарських засобів, які входять до програми реімбурсації, а також розміри доплати за упаковку можна переглянути тут, у Реєстрі лікарських засобів).

В аптеці потрібно повідомити фармацевту 16-значний номер електронного рецепта. Далі – обрати із запропонованих фармацевтом торговельних найменувань лікарських засобів саме той, який потрібний.

Варто переконатися, що необхідне торговельне найменування лікарського засобу у потрібній кількості є в наявності. З’ясувавши розмір доплати у разі, якщо буде обрано препарат з доплатою, необхідно назвати 4- значний код підтвердження фармацевту. Після чого можна отримати ліки.

Джерело: НСЗУ


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook