ВООЗ відкликала рекомендацію щодо двох препаратів для лікування COVID-19

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що не рекомендує використовувати дві схеми для лікування COVID-19 на основі антитіл.

Про це повідомляє Reuters.

«ВООЗ більше не рекомендує дві терапії антитілами проти COVID-19 на тій підставі, що “Омікрон” та останні відгалуження варіанта, ймовірно, зробили їх застарілими», — йдеться у повідомленні.

Йдеться про препарати сотровімаб та казірівімаб/імдевімаб.

Видання зазначає, що ці два методи лікування, ефект яких базується на зв’язуванні антитіл із шипоподібним білком SARS-CoV-2 для нейтралізації здатності вірусу заражати клітини, були одними з перших ліків, розроблених на початку пандемії.

Зокрема, сотровімаб був відкликаний з ринку США Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) у квітні. При цьому Сполучені Штати почали виявляти сумніви у клінічній ефективності сотрумабу проти “Омікрона” ще в лютому.

Також Пенні Уорд, запрошений професор фармацевтичної медицини в Королівському коледжі Лондона, сказала, що ВООЗ відреагувала на цю інформацію дещо пізніше.

«Тепер ВООЗ випустила цю рекомендацію. Цікаво буде подивитися, скільки інших країн приєднаються до неї», — зазначила вона.

Обидві терапії, як і раніше, рекомендуються для використання європейським регулятором лікарських засобів.

Джерело: Суспільне


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook