вітамін д

Вітамін D може значно полегшити симптоми депресії – дослідження

Вчені назвали вітамін, який бере участь в регуляції нервової системи. При регулярному прийомі добавок або продуктів, які містять вітамін D, спостерігається зниження симптомів тривожності та депресії. До такого висновку прийшли науковці з Університету Східної Фінляндії.

Результати дослідження опубліковані в журналі Critical Reviews in Food Science and Nutrition.

За даними вчених, добавки з вітаміном D в раціоні у дорослих можуть значно полегшити симптоми депресії.

Зазначається, що вітамін D бере участь в регуляції функцій центральної нервової системи. І попередні дослідження показують, що дефіцит вітаміну D пов’язаний з підвищеним ризиком депресії.

Вчені перевірили дані багатьох попередніх досліджень на тему використання вітаміну D. Серед учасників цих досліджень були люди з депресією, пацієнти з іншими соматичними захворюваннями.

Результати метааналізу показали, що прийом добавок з вітаміном D діє набагато ефективніше плацебо, який використовують для полегшення симптомів депресії. Середня добова доза у пацієнтів склала від 50 до 100 мкг вітаміну D.

Виявилось, що добавки з вітаміном D зменшують симптоми депресії, особливо у пацієнтів з ВДР (великий депресивний розлад) і у жінок з післяпологовою депресією.

Джерело: РБК-Україна

Раніше ми писали, вітамін D та Омега-3 жирні кислоти ефективні проти аутоімунних захворювань.

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook