ВІЛ

Війна погіршила ситуацію із поширенням ВІЛ в Україні

Щорічно 1 грудня відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятого у 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

В Україні гасло цьогорічного Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом звучатиме так: «Війна і ВІЛ — виклики часу. Давайте перемагати разом!». Через війну епідеміологічна ситуація із поширенням ВІЛ в Україні погіршилася.

Про це повідомляє ЦГЗ МОЗ України на офіційному сайті.

Експерти Центру громадського здоров’я МОЗ України надають таку інформацію щодо ВІЛ-інфекції:

  1. За січень-жовтень 2022 року офіційно зареєстровано 10239 випадків ВІЛ-інфекції, що на 19% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Це означає, що кожна п’ята людина, яка могла бути діагностована, не дізналася про свій ВІЛ-статус через війну.
  2. Обсяги тестування на ВІЛ знизилися із 1,4 млн до 1,1 млн, якщо порівнювати перші 9 місяців минулого і поточного року. Зокрема, швидкі тести використовували на 23% рідше.
  3. Різко знизився доступ до профілактичних та медичних послуг, пов’язаних з ВІЛ. Особливо це стосується регіонів, де проходять бойові дії або які є тимчасово окупованими.

Такі захворювання як ВІЛ-інфекція потребують постійного контролю, включення та забезпечення медичними препаратами.

Успішність лікування ВІЛ у конкретного пацієнта напряму залежить від регулярності прийому антиретровірусної терапії. Протидія ВІЛ на регіональному та національному рівні напряму залежить від виявлення випадків, профілактики інфікування та власне й лікування.

У ЦГЗ МОЗ України радять пройти тестування на ВІЛ. У разі позитивного результату тесту людину одразу ж проконсультують та запропонують розпочати лікування.

Пройти тестування на ВІЛ можна у:

  • свого сімейного лікаря;
  • найближчому Центрі СНІДу чи кабінеті «Довіра»;
  • у будь-якому закладі охорони здоров’я України, що надає медичну допомогу в рамках 13 пакетів програми медичних гарантій, у тому числі амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу;
  • неурядових організаціях;
  • замовивши оральний тест на ВІЛ та пройти за його допомогою самотестування за посиланнями prozdorovia.in.ua (опція замовлення тесту відкрита для людей, які заповнили анкету ризику та отримали високий та середній результат) та oraltest.org.ua.

Джерело: ЦГЗ МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook