Вчені з’ясували, яким потенціалом для здоров’я володіє обліпиха

Експерти провели дослідження, щоб з’ясувати, чи справді обліпиха корисна людям з ожирінням та діабетом.

Обліпиха – це великий колючий чагарник, який завдяки своїй стійкості до несприятливих умов зростання можна зустріти в найрізноманітніших місцях, включно з гірськими і прибережними районами. Тільки от за смаком ці ягоди сподобаються далеко не всім – кислі та навіть гіркуваті, але містять високу дозу вітаміну С.

Дослідження 2019 року, присвячене обліпиховій олії, показало, що вона багата на жирні кислоти омега-7. Вважається, що вони відіграють роль у підтримці та зменшенні запалення слизових оболонок травного тракту, очей і статевих органів.

Нещодавнє дослідження вивчало поживні властивості ягід та їхній потенціал у боротьбі з діабетом та ожирінням.

Вчені виявили, що ягоди багаті на фенольні кислоти, флавоноїди та таніни, які, як припускають, володіють корисними для здоров’я антиоксидантними властивостями.

Автори досліджували антиоксидантну активність екстракту ягід обліпихи і виявили, що він захищає зразки надзгорнутої ДНК і холестерин ліпопротеїнів низької щільності від окисного пошкодження.

Автори дослідження також виявили, що екстракт обліпихи здатний пригнічувати два ферменти, які відіграють певну роль у розвитку діабету та ожиріння.

Джерело: Уніан


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook