Вчені з’ясували, як відтермінувати старіння людського серця

Результати дослідження підтверджують, що здоровий мутантний ген може повернути назад зниження серцевої діяльності у літніх людей.

Гени людей, які доживають до 100 років, можуть одного разу допомогти іншим довше залишатися здоровими, згідно з новим дослідженням.

Група британських та італійських дослідників виявила, що особливий мутований ген у довгожителів, які дожили до свого столітнього віку, можна використати, щоб допомогти людям із серцевою недостатністю повернути час назад на десять років і в такий спосіб «омолодити серце».

Ґрунтуючись на відкритті в 2018 році, пов’язаного з довголіттям гена, відомого як BPIFB4, дослідники провели експерименти на клітинах людини в пробірках, а потім на мишах, щоб побачити, чи здатні гени повернути біологічний годинник назад при штучному впровадженні замість їх звичного успадкування. Вони виявили, що його введення у пошкоджені клітини може зупинити і навіть повернути назад старіння серця.

«Виявлено, що клітини літніх пацієнтів, зокрема ті, які підтримують будівництво нових кровоносних судин, які називаються перицитами, менш ефективні та старіють», — сказала Моніка Каттанео, дослідниця з Італії.

Додавши ген/білок довголіття в пробірку, вчені спостерігали процес омолодження серця: серцеві клітини літніх пацієнтів із серцевою недостатністю відновили нормальне функціонування.

Дослідники виявили, що в деяких клітинах зовсім знижена робота гена, а отже, і білка BPIFB4. Іншими словами, люди, які мають схильність до проблем із серцем, можуть насправді не мати цього ключового білка довголіття.

Як зазначає професор Брістольського університету та співавтор Паоло Мадеду, ці результати свідчать про те, що введення білка в клітини пацієнтів з проблемами серця може бути альтернативою генній терапії.

«Наші результати підтверджують, що здоровий мутантний ген може повернути назад зниження серцевої діяльності у людей похилого віку», — сказав Мадеду в пресрелізі. Він додає: «Тепер ми зацікавлені в тому, щоб визначити, чи може також працювати введення білка довголіття замість гена».

Джерело: Фокус


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook