Екстрена контрацепція

Вчені з`ясували, чому деякі знеболювальні менш ефективно діють на жінок

Чоловічий і жіночий організми відрізняються між собою, особливо на гормональному рівні. Хоча чоловіки та жінки можуть відчувати однаковий рівень болю, різні основні біологічні процеси означають, що однакове лікування може не працювати для обох.

Нещодавні дослідження показали, що деякі знеболювальні допомагають зменшувати біль у чоловіків більше, ніж у жінок.

Щоб більше зрозуміти, як біль діє по-різному на чоловіків та жінок, видання Medical News Today взяло інтерв’ю у  клініциста Міри Кірпекар, що спеціалізується на болю.

«У чоловіків і жінок є відмінності в сигналах болю в головному та спинному мозку», – зазначила Міра Кірпекар.

На відміну від чоловіків, жінки зазнають постійних гормональних коливань протягом усього життя, які впливають на їхню больову чутливість.

Виявилось, біль (підвищена чутливість), що виникає від периферичної нервової системи, залежить від зв’язку між нейронами та імунною/запальною відповіддю.

Вчені з Університету Дюкена створили наноліки, які могли б доставляти знеболювальні до місця болю. Вони вирішили поспостерігати, як ліки будуть впливати на жінок та чоловіків.

Вони з’ясувала, що чоловіки відчували знеболення протягом 5 днів, а жінки – протягом одного дня.

Під час огляду вчені відзначили, що больова чутливість була пов’язана з кількістю макрофагів у місці травми. Більша кількість макрофагів у місці пошкодження, як видно у жінок, була пов’язана з меншим полегшенням болю.

Вчені будуть й надалі вивчати дію знеболювальних ліків на жінок та чоловіків.

Джерело: MedicalNewsToday

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook